27. 4. 2018

"Ačkoliv jsme zápas prohráli, převládají velká pozitiva," hodnotí trenér Barák

Čeští reprezentanti do 15 let mají za sebou poslední zápas ve skupině při premiéře na prestižním turnaji Delle Nazioni. Nejsilnějšímu soupeři ve skupině nastříleli čtyři góly, ale na výhru jim to nestačilo, Anglii nakonec podlehli 4:6.

Třetí zápas ve třech dnech znamenal pro český tým nejtvrdší zkoušku. V úvodních minutách několikrát ohrozil soupeřovu branku a měl i zajímavé šance, které ovšem nedokázal proměnit. To Anglie na druhé straně hned z prvních šancí udeřila a český tým pak inkasoval v krátkém sledu ještě dvakrát. Do poločasu ovšem dokázal snížit Matěj Náprstek a ve druhé půli Češi v otevřeném boji začali ostrovany trápit ještě víc.

Hra se přelévala od branky k brance a na obou stranách se střelci prosadili shodně třikrát. Svěřence Antonína Baráka a Jiřího Vorlického nakopl rychlý gól Davida Jambora, z penalty pak snížil Filip Vecheta a čtvrtý zásah českého výběru přidal střídající Filip Uriča

"Ačkoliv jsme zápas prohráli, převládají velká pozitiva. S nejsilnějším týmem skupiny jsme sehráli naprosto otevřené utkání, ve kterém se nám podařilo vstřelit čtyři góly, trefili jsme další dvě tyče a k tomu si kluci vytvořili i několik velkých šancí. Anglie předvedla fotbal dospělých ve vysoké kvalitě s mimořádnými individualitami. Naši hráči neustále dotahovali náskok soupeře a divákům připravili skvělou podívanou," neskrýval spokojenost s předvedeným výkonem trenér Barák.

"Pro mě bylo velmi příjemné překvapení, když jsme se dokázali vyrovnat Angličanům hlavně v ofenzivní fázi hry. Počet vstřelených branek to jen podtrhuje," doplnil trenér Jiří Vorlický. Výkon týmů i výsledek potěšili organizátory, kteří připomněli, že tolik gólů padlo poprvé po 25 letech historie turnajů této kategorie v dějišti.

Pro Čechy to po výhře Japonska nad Emiráty znamená se čtyřmi body třetí místo ve vyrovnané skupině boj v semifinálové skupině o 9.-12. místo. Zítra je na turnaji čeká první den volna.