9. 5. 2022

Agendu manažera reprezentace přebral dosavadní vedoucí týmu Tomáš Pešír

Agendu manažera české fotbalové reprezentace po Liboru Sionkovi, který na vlastní žádost skončil ke konci dubna, přebral Tomáš Pešír. Ten zároveň zůstává technickým vedoucím národního mužstva a dočasně bude vykonávat obě pozice.

Sionkův konec je jedinou zásadní změnou v realizačním týmu reprezentace, o které národní mužstvo informovalo už na konci dubna. Dosavadní manažer skončil na vlastní žádost.

„Vzhledem k nedostatku času, kterou jsme v tomto směru měli k dispozici, funkci zatím neobsazujeme. Ve správný čas se k této otázce vrátíme,“ uvedl předseda Fotbalové asociace České republiky Petr Fousek už minulý týden na tiskové konferenci, na které oznámil prodloužení spolupráce se stávajícím realizačním týmem v čele s trenérem Jaroslavem Šilhavým.

Tomáš Pešír působí u reprezentace od podzimu 2020, předtím funkci technického vedoucího zastával také u národního týmu žen.

Během fotbalové kariéry hrál za Slavii, Mladou Boleslav, Blšany nebo Most, ale působil také v Turecku, Skotsku, Polsku, Slovensku a na Kypru. V mládežnických kategoriích patřil do české reprezentace – například za jedenadvacítku nastoupil v deseti zápasech.