9. 10. 2019

Angličtí fanoušci se v den utkání k lístkům neodstanou, Češi na základě dokladu totožnosti

Fotbalový svátek, kterým je páteční zápas kvalifikace ME mezi výběry Česka a Anglie, sebou nese rozsáhlá bezpečnostní rizika, která jsou spojená především s očekávaným příjezdem velkého množství radikálních ostrovních fanoušků.

FAČR chce maximálně zamezit případným nepřístojnostem a v den zápasu nebude prodávat lístky na utkání fanouškům hostujícího týmu. Čeští fanoušci se v pátek dostanou k lístkům na stadionu pouze na základě předložení platného dokladu se jménem a fotografií.

„Velice pozorně monitorujeme ve spolupráci s českou i anglickou policií potencionální rizika spojená s pořadatelstvím pátečního zápasu. Snažíme se v celé řadě bodů připravit na potencionální potíže, které mohou nastat s příjezdem některých radikálních fanoušků. Fakt, že se tyto osoby nebudou moci v Praze dostat v den utkání k volným lístkům, považujeme z naší strany za důležité a preventivní rozhodnutí,“ říká předseda asociace Martin Malík.

FAČR také apeluje směrem k českým fanouškům, aby si stále v případě zájmu pořídili ještě stále dostupné lístky na utkání prostřednictvím webu www.vstupenkyfotbal.cz.

V pátek budou lístky k dostání na Sinobo Stadium pouze na základě předložení platného dokladu totožnosti se jménem a fotografií. Vozíčkáři si mohou vstupenky za 500 korun objednávat na e-mailové adrese vstupenky@fotbal.cz.

Národní tým nastoupí proti Anglii 11. října (Sinobo Stadium, domácí stadion Slavie) a tři dny nato v přípravě proti Severnímu Irsku (Generali Arena, domácí stadion Sparty). Také na tento zápas jsou lístky ještě k dostání.