11. 7. 2017

Anglie je favorit, ale zranitelná

Turnajem zatím prošli bez ztráty bodu, přičemž inkasovali pouze jeden gól. Překonat anglickou obranu bude muset i česká reprezentace do 19 let, pokud chce pomýšlet na finálovou účast. Cesty, jak toho dosáhnout, tým Jana Suchopárka zná.

Anglie na turnaji předvádí vyspělé herní i individuální výkony. Své soupeře přehrává hlavně ofenzivní silou. „Dopředu jsou hodně silní, mají dobré individuality, ale určité nedostatky v jejich hře jsme si ukázali, takže šanci máme,“ říká před semifinálovou bitvou záložník Ondřej Lingr. „Pokud se budeme prezentovat týmovým výkonem jako v předchozích zápasech, tak máme možnost i takového soupeře porazit,“ věří obránce František Čech. Trenér hráčům ukázal hlavní zbraně soupeře, ale i řadu detailů z utkání proti Gruzii „Musíme hrát dopředu rozhodně lépe než s Gruzií ve druhé půli, což určitě budeme. Myslím také, že soupeře můžeme určitými taktickými věcmi překvapit,“ odhaduje možnosti svého výběru Jan Suchopárek. „Myslím, že i pro gólmany to bude těžký zápas, budou se na to muset připravit. Ale když se náš gólman dobře vyspí, tak můžeme uspět,“ říká prozatímní dvojka českého týmu Jan Plachý.  

 

Česká reprezentace každopádně věří ve své schopnosti i načerpané sebevědomí. „Trenér nás vždy výborně připravil, takže to tak bude i tentokrát. Hodně nám pomohli i trenéři, kteří tu byli a posbírali informace o soupeřích,“ chválí analýzy o konkurentech kapitán Ondřej Šašinka. Výhodou může být i fakt, že se bude hrát na stadionu, kde Češi vyhráli oba své zápasy ve skupině. „Snad to vyjde na tomhle stadionu i tentokrát,“ doufá Šašinka. „Já jsem pověrčivý, takže věřím, že to tak bude,“ přidává se Suchopárek.

Středeční utkání začíná ve 20 hodin místního času, tedy v 18 hodin českého času a kromě stanice Eurosport ho diváci budou moci vidět i na programu ČTsport.