31. 3. 2021

Antonín Vaníček: Byly tam i slzy

Starší část týmu už se v reprezentaci U21 nikdy nesejde. Poslední zápas ve skupině na mistrovství Evropy hráčů do 21 let se Španělskem (prohra 0:2) byl pro ně závěrečnou tečkou. „Byly tam i nějaké slzy,“ přiznal reprezentant Antonín Vaníček.

Jak vidíte zápas se Španělskem?

Myslím si, že se nám toho povedlo docela dost. Čekali jsme na nějakou standardku, na nějaký brejk. Myslím si, že tam byly situace, kdy jsme podrželi míč a ukázali jsme, že jsme fotbalisti.

Bylo to ale náročné, oni pak po našem zaváhání dali gól. Abych řekl pravdu, tak mě to mrzí, myslím si, že jsme Španěly potrápili. Sice jsme si nevytvořili žádnou vyloženou šanci, ale náznaků tam bylo asi dost. Španělsko je silný tým.

Jak hodnotíte celý turnaj?

Pro naši kategorii je to největší turnaj, hodnotím tedy pozitivně to, že jsme se sem dostali. Odcházím s hlavou nahoře. V utkání se Španělskem jsme do toho dali všechno, makali jsme, dali jsme do toho srdce, což nám je vlastní. Soupeř asi zaslouženě vyhrál, bohužel nám to nevyšlo.

Nemrzí vás zpětně utkání se Slovinskem?

Šlo z toho určitě vytěžit víc, ale teď už s tím nic neuděláme.

Jaká byla atmosféra v kabině?

Hlavně ta starší část kabiny, která už je spolu dlouho, to nesla hodně těžce. Byli jsme smutní proto, že víme, že už si spolu nemusíme nikdy zahrát, že to končí.

Jsem spolu třeba od šestnáctky, prošli jsme si toho hodně a tohle byl náš poslední zápas. Byly tam nějaké slzy, spousta emocí. Vytvořili jsme si mezi sebou kamarádské vztahy, které snad vydrží celý život.

ME U21: Španělsko - ČR 2:0 (30. 3. 2021)