11. 4. 2018

AS Řím se Schickem senzačně vyřadilo ve čtvrtfinále Ligy mistrů Barcelonu

Fotbalisté AS Řím, za které si poprvé v Lize mistrů zahrál český útočník Patrik Schick, v domácí čtvrtfinálové odvetě senzačně porazili 3:0 Barcelonu a i přes prohru 1:4 ze Španělska postoupili do semifinále. V něm je i Liverpool, který na výhru 3:0 navázal vítězstvím 2:1 na hřišti Manchesteru City.

Římskému celku pomohl rychlý gól, o který se postaral v šesté minutě Edin Džeko. Šanci přidat druhý zásah měl i Schick, ale hlavičkoval těsně vedle. Další dobrou příležitost domácích nevyužil Džeko a bosenský útočník byl vidět i po přestávce.

Po faulu Piquého na něj totiž odpískal sudí penaltu, pokutový kop proměnil De Rossi a římský celek díky Džekově brance z Barcelony a pravidlu o gólech ze soupeřova hřiště v tu chvíli dělil od postupu jediný gól. V 73. minutě skončil zápas pro Schicka, kterého na trávníku nahradil Cengiz Ünder. Českého reprezentanta, který podal velmi dobrý výkon, doprovázel při odchodu ze hřiště hlasitý potlesk.

„Skvělý hráč, to on byl tím lakmusovým papírkem. Vytvořil jsem nový systém s třemi útočníky, abychom začali ofenzivně a hlavně hráli rychle, protože jsem byl přesvědčen, že na stárnoucí mužstvo Barcelony bude tato taktika platit. Systém byl vytvořen i pro Schicka, abych mu pomohl. Chtěl jsem, aby byl blízko Džekovi a on sehrál skvělý, ba přímo vynikající zápas. Byl velice nebezpečný, ocitl se v několika závarech, jeho výkon se blížil taktické dokonalosti, stejně jako se jí blížil výkon celého mého mužstva," vynášel do nebe českého reprezentanta po zápase kouč AS Řím Eusebio Di Francesco.

Po rohu tureckého záložníka Ündera se následně prosadil za italský tým ještě Kostas Manolas a poslal AS Řím do druhého semifinále Ligy mistrů v klubové historii a do prvního od roku 1984, kdy "Giallorossi" došli až do finále. Favorizovaná Barcelona naopak potřetí za sebou skončila už ve čtvrtfinále.

„Pro mě Patrik odvedl vynikající práci, protože díky němu a Nainggolanovi jsem měl na hrotu víc místa,“ chválil českého hráče jeho spoluhráč z útoku a první střelec AS v utkání Edin Džeko.