22. 9. 2022

Barák: Nesmíme být pasivní a nechat Portugalsko dominovat

V červnovém programu Ligy národů reprezentaci chyběl. Nyní je ale záložník Antonín Barák v národnímu týmu zpět a společně s ostatním hráči se připravuje na závěrečné zápasy s Portugalskem a ve Švýcarsku.

Národní tým v sobotu přivítá ve vyprodané Fortuna Areně v Praze výběr Portugalska. V úterý 27. září odehraje závěrečný duel v St. Gallenu proti Švýcarsku. Oba zápasy mají výkop ve 20:45.

Před čtvrtečním odpoledním tréninkem na pražském Strahově byl záložník Antonín Barák hostem setkání s novináři.

„Portugalsko je určitě favorit, to si můžeme říct narovinu. Na druhou stranu hrajeme doma, jsme v dobrém rozpoložení a myslím, že zde máme všechny důležité hráče a doufám, že se na to všichni dobře připravíme v hlavě. Můžeme ten zápas zvládnout,“ uvedl Antonín Barák na čtvrtečním setkání s novináři.

„Chceme se udržet v té elitní skupině a pokračovat zde v dalším cyklu Ligy národů. Soustředíme se hlavně na první zápas s Portugalskem a musíme podat co nejlepší výkon a porvat se o tři body,“ pokračoval záložník Fiorentiny, kam český reprezentant odešel v létě z Verony.

„Portugalsko je velice silný tým, s kvalitou na všech postech a mužstvo je plné velkých jmen. Na druhou stranu naším stylem hry je můžeme překvapit. S každým se dá hrát, když se tým dobře připraví po taktické stránce. Když to většině hráčů v den zápasu sedne, tak ten výkon může být velmi dobrý, v což doufám,“ řekl Barák, jenž v Lize národů v červnu reprezentaci chyběl. Naposledy hrál v březnu v baráži se Švédskem a v přípravě s Walesem.

„V takovém zápase přijdou krizové momenty. Tým, jako je Portugalsko, určitě bude mít pasáž, kdy bude mít převahu. My se ale musíme vyvarovat tomu, abychom nebyli pasivní a nedostali se pod takový tlak, ve kterém budeme moc dlouho a začneme ztrácet síly, což znamená, že oni budou dominovat víc a víc. Toho se musíme vyvarovat,“ dodal Barák, jenž má v dresu reprezentace jednatřicet startů. 

 

Fortuna Fanpark: reprezentace rozdá dresy a představí maskoty

Česká reprezentace chystá před blížícím se zápasem proti Portugalsku (sobota 24. září) už tradiční Fortuna Fanpark, tentokrát s řadou novinek. Děti mohou zdarma získat dres, národní tým představí nové maskoty a fanoušci budou moci naplno využít novou Fankartu.

Fortuna Fanpark bude před Fortuna Arenou (Praha-Eden, domácí stadion Slavie) otevřený v sobotu 24. září od 14:00 do 20:00, a nabídne tak zábavu pro fanoušky na celé odpoledne před očekávaným zápasem Ligy národů proti Portugalsku. Vstupné je zdarma a není podmíněné předložením zápasové vstupenky. Další informace ZDE.