Udine skórovalo v domácím utkání 16. kola hned z prvního útoku v 5. minutě zápasu. Po centru Jakuba Jankta z levé strany propadl míč na vápno, kde si ho zpracoval Antonín Barák a s pomocí lehké teče jednoho z obránců skončil jeho oblouček za bezmocným brankářem Brignolim. Do konce poločasu se domácí radovali ještě jednou. Ve 41. minutě posunul Barák míč na levou stranu, kde zůstal zapomenutý Kevin Lasagna a jeho křižná střela zaplula přesně k tyči. Brignoli se po ní natahoval marně.

Po změně stran už Udine udrželo svůj náskok a i přes zajímavou standartní situací hostů v nastavení si tak připsalo důležité tři body. Díky nim se Udine posunulo v tabulce o jednu příčku vzhůru na 13. pozici.

V dalším utkání remizovalo AS Řím na hřišti Chieva 0:0, do zápasu nastoupil poprvé v základní sestavě hostů český útočník Patrick Schick. Římské AS je tak po remíze v tabulce čtvrté a na vedoucí Inter Milán ztrácí pět bodů.