23. 12. 2017

Barák se dvakrát trefil do sítě Verony, Jankto nahrával

Český reprezentant Antonín Barák dvěma góly zařídil fotbalistům Udine v italské lize výhru 4:0 nad Veronou. Gólovou přihrávku zaznamenal i druhý z Čechů v týmu Jakub Jankto. Patrick Schick se za AS Řím v 18. kole neprosadil.

Antonín Barák potvrdil velmi dobrou formu a v posledních třech zápasech Serie A dal čtyři góly. Poprvé se prosadil ve 28. minutě, kdy mu ve vápně přiklepl míč hlavou spoluhráč, český záložník si míč zpracoval a z otočky otevřel skóre. Těsně před poločasem se podílel na další brance domácích. Vypálil z dálky, gólman jeho pokus jen vyrazil, následně chytil první dorážku, ale na druhý pokus Widmera už nestačil.

V 68. minutě předvedla ofenziva Udine hezkou akci, při níž Lasagna efektně patičkou přistrčil míč Barákovi a ten poprvé v italské lize zaznamenal dva góly v jednom utkání. V sezoně si polepšil na šest zásahů. Následně ještě Jakub Jankto kolmicí vysunul Lasagnu a ten tvrdou střelou o břevno završil výhru. Udine po čtvrté výhře za sebou tak poskočilo na osmou příčku tabulky.

Neapol otočila zápas se Sampdorií Janov z 1:2 na 3:2 a udržela se na prvním místě tabulky o bod před Juventusem. Turínský celek zvládl šlágr kola s AS Řím a vyhrál 1:0 gólem Mehdiho Benatii. Římané, za které hrál od 67. minuty i český útočník Patrik Schick, už na první místo ztrácejí sedm bodů.

Schick měl v duelu proti Juventusu o motivaci postaráno, jelikož turínský celek v létě nakonec vycouval z chystaného přestupu a český útočník nakonec zamířil do Říma. Ve vzájemném utkání se mohl pomstít, jenže v nastavení zahodil velmi dobrou šanci. Jeho spoluhráč Florenzi zase trefil jen břevno a neuspěl ani Džeko.