3. 7. 2021

Barák: Teď musíme postoupit na mistrovství světa

Na začátku turnaje nepatřil do základní sestavy. Ve vyřazovací fázi už však do zápasů nastupoval v úvodní jedenáctce. „Mrzí mě, že nemáme šanci dovézt domů medaili, ale na Dány jsme nenašli klíč,“ řekl po čtvrtfinále Antonín Barák.

Jste hodně zklamaný, že to nevyšlo a na turnaji končíte?

Toto utkání se mi nehodnotí úplně lehce, nezvládli jsme ho, jsme venku, což je negativní. Na druhou strnu jsem pyšný na kluky, jak jsme se dokázali semknout a zvednout, a ve druhé půli vytvořit na Dány tlak. Chyběl nám větší klid a trpělivost v některých situacích, abychom srovnali a dotáhli to do prodloužení.

V některých momentech jsem totiž cítil, že máme větší sílu a věřil jsem, že to zlomíme. Mrzí mě, že nemůžeme dovést domů medaili. Ale bylo krásné reprezentovat a být na tomto turnaji.

V závěru jste měl velkou šanci, byla to také situace, při níž vám chyběl klid?

Určitě, míč mi sedl hezky, ale měl jsem míc víc klidu v koncovce, abych ho nasměroval, kam jsem chtěl. Mířil jsem nalevo, střed se mi zdál hodně nahuštěný. Nalevo stál Kuba Brabec a Michael Krmenčík, ovšem nikdo míč netečoval. Měl jsem ale hlavně trefit bránu.

Jaký má tým potenciál do budoucna?

Musíme se nyní pokusit, abychom se dostali na mistrovství světa. Byl by to důležitý krok pro tým, který má velkou individuální kvalitu a dá se s ním pracovat.

Kluci tady mají skvělý přístup k práci a ke všemu a tým se dobře rozvíjí. Vnitřní síla týmu je veliká a ukázalo se to i ve čtvrtfinálovém zápase. Cíl je dostat se do Kataru a tam se může stát cokoliv.

Bylo čtvrtfinále na turnaji maximum tohoto týmu?

Bohužel jsme narazili na soupeře, na něhož jsme nenašli klíč. Vypadli jsme, ale chtěl bych ocenit Dány, mají velkou kvalitu a přeju jim, ať jdou, co nejdál. Ten tým nás porazil a byl lepší.

EURO 2020: Česko - Dánsko (3. 7. 2021)