12. 10. 2019

Brabcův první gól v reprezentaci nastartoval obrat

Vítěznou trefu proti Anglii zaznamenal útočník Zdeněk Ondrášek, který nastoupil poprvé v národním týmu a první střelou rozhodl. Svůj první reprezentační gól vstřelil proti Anglii ale i Jakub Brabec, který srovnával na 1:1.

Pro obránce plzeňské Viktorie to byl šestnáctý start v národním týmu. „Výsledek je krásný, můj gól ale moc ne. Každopádně jsem za něj moc šťastný. Navíc byl hrozně důležitý. Povedlo se nám tím vrátit zpátky od utkání,“ uvedl po zápase Jakub, který po vstřelené brance běžel za svým parťákem Ladislavem Krejčím ke střídačce.

„Byli jsme domluvení. Sice je to takové sci-fi říct si před zápasem, že dám Anglii gól, ale Krejda mi říkal, že pokud se mi to povede, mám běžet za ním. To také bylo jediné, co mě napadlo. Hledat v té euforii někde v hledišti rodinu, by bylo složité,“ usmíval se sedmadvacetiletý obránce.

„Pokud by šlo o branku, která nám pomůže na Euro, tak ji budu řadit hodně vysoko.“ Český tým porazil Anglii poprvé od roku 1975 a Anglie prohrála první kvalifikační zápas po deseti letech.

„Celé utkání jsme měli strach, aby to neotočili. Zároveň jsme nechtěli hrát zanďoura, na vápně čekat, co se stane, a nakonec prohrát v devadesáté minutě gólem na 1:0. Z toho by nikdo neměl radost. To bychom radši prohráli, ale s vědomím, že jsme se pokusili hrát fotbal. Fanoušky jsme pobavili nejen hrou, ale i výsledkem, za což jsem hrozně rád. Ale v euforii nejsem. Bude strašně důležité, abychom na tenhle výkon navázali. Už v pondělí proti Severním Irům a pak i během listopadového srazu,“ uvedl Kuba Brabec, jenž má radost i za Zdeňka Ondráška.

„Už není úplně mladý kluk, pale i tak si prožívá svůj sen. Jsem hrozně šťastný i za něj. Po hřišti lítá, má roztrhnutý ret, je to takový blázen. I proto tam šel,“ dodal Brabec.