31. 3. 2021

Brankář Jedlička: Jsem smutný, naše cesta končí

Brankář Martin Jedlička po utkání se Španělskem neskrýval zklamání z vyřazení z turnaje. Zmínil však také hrdost na to, co s týmem ve všech mládežnických kategoriích dokázali. Zažili jsme spolu třikrát mistrovství Evropy, což nikdo jiný nedokázal,“ říká.

Co se vám nyní míchá v hlavě?

Jsem smutný, protože naše dlouhá cesta končí, chtěli jsme postoupit dál, což se nepovedlo. Ale máme hlavy nahoře, myslím si, že to pro všechny hráče byla dobrá zkušenost. Musíme z toho každý do své kariéry vytěžit co nejvíce.

Co rozhodlo utkání se Španělskem?

Určitě to byla kvalita, Španělsko je fotbalová velmoc. Myslím si, že nějaké pasáže tam byly dobré, třeba konec prvního poločasu, kdy jsme soupeře zatlačili, získávali jsme balony nahoře. O poločase jsme si řekli, že bude důležité v druhé půli přežít nějakých patnáct dvacet minut tlaku, což se povedlo, ale Španělé ukázali kvalitu, z jednoho našeho zaváhání udeřili po krásné akci a bylo rozhodnuto.

Jaká byla po zápase atmosféra v kabině?

Určitě převládalo zklamání. Zažili jsme spolu třikrát mistrovství Evropy, což nikdo jiný nedokázal. Zažili jsme bronz, který na české poměry taky málokdo dokáže. Můžeme jet domů s hlavou vztyčenou. To, že se to tady nepovedlo, neznamená, že nemáme kvalitu, protože jsme se třikrát dostali na mistrovství Evropy.

Věděli jste, jak se vyvíjí souběžně hrané utkání Itálie se Slovinskem?

Kluci to podle mě nevěděli, ale já jsem to věděl. Stejně jsem to neřešil, věděl jsem, že jsme museli vyhrát, tak jsme vůbec neřešili výsledek z druhého zápasu. Koukali jsme sami na sebe.

Co vás nyní nejvíce mrzí?

Asi to, že tahle parta končí, koukat se zpětně, kde jsme mohli bodovat, je pozdě. Takový je fotbal. Neřešil bych, že jsme jen remizovali se Slovinskem, ti kluci mají taky svoji kvalitu a zkrátka se to nepovedlo. Je škoda, že jsme nevyhráli, byla by to krásná odpověď na ten zápas se Slovinskem.

Do turnaje jste šli bez přípravného utkání, byl to problém?

My jsme vůbec rádi, že jsme mohli turnaj odehrát alespoň v této formě. Pro nás je tento turnaj obrovskou zkušeností, moc hráčům se nepodaří hrát se Španělskem nebo Itálií. Myslím, že nám to pomůže do našich kariér.

ME U21: Španělsko - ČR 2:0 (30. 3. 2021)