31. 7. 2020

Brankář jednadvacítky Trmal přestoupil do Vitórie Guimaraes

Brankář české reprezentace do jednadvaceti let Matouš Trmal přestoupil z prvoligového Slovácka do portugalského klubu Vitéria Guimaraes. Jednadvacetiletý gólman se vydává na své první zahraniční angažmá.

Fotbalisté Slovácka přišli o brankářskou jedničku Matouše Trmala. Jednadvacetiletý gólman přestoupil do portugalského klubu Vitória Guimaraes, s nímž podepsal smlouvu až do roku 2025. Oba kluby o transferu informovaly na svých webových stránkách.

Trmal byl podle vychytaných nul s 12 čistými konty třetím nejlepším brankářem uplynulé prvoligové sezony. Zasáhl přitom jen do 27 utkání, protože závěr ročníku musel kvůli zranění vynechat.

V nejvyšší soutěži debutoval reprezentant do 21 let předloni v říjnu. Od té doby v lize odchytal za Slovácko 50 utkání a připsal si 22 čistých kont.

O Trmala se zajímalo několik českých i zahraničních klubů a nakonec si ho vybral sedmý celek uplynulé sezony portugalské ligy. V Portugalsku působí i jiný český gólman osmnáctiletý Lukáš Horníček, za Bragu však dosud v A-týmu nechytal.