9. 12. 2020

Bucha touží po těžké skupině s Anglií a Itálií

Je jedním z tahounů reprezentační jednadvacítky a sám odpočítává hodiny do losu základních skupin mistrovství Evropy. Záložník Pavel Bucha má pro strach uděláno: 

Přeje si společenství s velmocemi Anglií a Itálií plus s jednou z pořadatelských zemí – tedy Maďarskem či Slovinskem. Češi podle Buchy mohou na malé Euro vyrazit s oprávněnými ambicemi.

„Moc se na všechno těším. Za prvé na čtvrteční los a za druhé na samotné Euro. Hodně to prožívám,“ líčil Bucha v rozhovoru pro www.fotbal.cz.

Záložník Plzně patří k nejdůležitějším postavám výběru trenéra Karla Krejčího, nijak se netrápí tím, že šampionát je vinou pandemií koronaviru rozdělený na dvě části: březnovou první fázi se čtyřmi skupinami a červnové play off pro osm postupujících.

„Myslím, že to je výhoda. Šampionát je v podstatě za dveřmi, uteče to do něj strašně rychle. Všichni z týmu se na to pečlivě nachystají, protože jde o moc. Euro jednadvacítek je velký turnaj, a když se nám povede, může to řadě hráčů otevřít dveře k zajímavému angažmá nebo do zahraničí. Budeme odhodlaní uspět, máme kvalitní tým a nemůžu se Eura dočkat,“ prohlásil Bucha, jehož gól v posledním utkání kvalifikace v Řecku z pokutového kopu otevřel „Lvíčatům“ cestu k vítězství ve skupině a následnému postupu.

U21: čtvrteční los určí soupeře pro ME

Talentovaný záložník má před losem jasno, přeje si přímou konfrontaci s giganty. Z prvního koše myslí na Anglii. „Rád bych si zahrál proti hráčům, které už nějakou dobu sám sleduju a obdivuju. Za anglickou jednadvacítku nastupují třeba Hudson-Odoi z Chelsea, Nketiah z Arsenalu nebo Bellingham z Dortmundu. Hrozně by mě zajímalo, jak bychom v takové konfrontaci obstáli. U Anglie bude záležet i na tom, jakou nominaci vytvoří, spousta hráčů pro jednadvacítku už nastupuje za jejich áčko,“ připomněl Bucha.

Druhý koš? Buchu láká souboj s Itálií. „Žádný speciální důvod, jsou mi z toho koše nejsympatičtější,“ usmíval se. A čtyřka? „Někoho z dvojice Maďarsko či Slovinsko. Prostě pořadatelská země kvůli tomu, aby na zápase byla dobrá kulisa. V ní by mě to strašně bavilo,“ vysvětloval Bucha.

Na rozdíl od řady spoluhráčů z reprezentační jednadvacítky vyhlíží první velký turnaj, Buchy se před lety netýkaly evropské šampionáty do 17 a 19 let, kam se ročník 1998 probojoval v letech 2015 a 2017. O to větší touha uspět Buchu žene před jarním kláním jednadvacítek. „Opravdu se těším moc, s napětím budu sledovat los. Turnaj samotný bude pro nás všechny obrovská zkouška, zkušenost a velká šance. Rozhodně se chceme prát o postup ze skupiny do červnové vyřazovací fáze,“ dodal Bucha.