25. 3. 2019

Cenná zkušenost, radost z výhry i gólů

Oba nastoupili proti Mexiku v základní sestavě, oba přispěli k vysoké výhře české jednadvacítky gólem a oba měli po zápase velkou radost. Zatímco Martin Graiciar si užil po dlouhé době kvůli malému vytížení ve Fiorentině místo v základní sestavě, Patrik Žitný měl radost ze vstřelené branky po dlouhé době. Pro oba to byly zároveň premiérové góly v dresu jednadvacítky. 

„Vítězství si ceníme, protože jsme chtěli vyhrát a chtěli jsme po remíze s Islandem ukázat, že máme určitou kvalitu. Oproti Islandu to byla navíc konfrontace s jiným stylem, protože to je rychlostní a technický tým. Navíc se připravují na červnové mistrovství světa, takže je to cenná výhra,“ řekl po zápase Martin Graiciar.

„To, že jsme vyhráli 4:0 v kombinaci s čistým kontem je velmi povzbudivé do další práce.“

„Soupeř šel sám na branku, ale Trmy nás podržel a šanci chytil. Pak jsme proměnili penaltu a měli jsme skvělý nástup do druhé půle. Navíc jsme nepolevovali, i když jsme přidali tři rychlé góly. Ve druhém poločase jsme je do ničeho nepustili a jednoznačně přehráli,“ pokračoval fotbalista Fiorentiny.

„Osobně jsem strašně rád za celý reprezentační sraz, moc jsem se těšil za spoluhráči. Přes půl roku v podstatě nehraju, byl to po dlouhé době zápas, ve kterém jsem nastoupil od začátku a moc jsem si to užil. Jsem rád, že jsme vyhráli, vstřelený gól i asistence jsou jen bonus. Týmový výkon je hlavní,“ dodal Graiciar.

Spokojený s výsledkem i výkonem byl teplický fotbalista Patrik Žitný.

"Je to určitě pozitivní i z psychického pohledu po páteční remíze s Islandem. Prvních deset minut nás sice Mexičané trochu tlačili a byli silnější na míči, ale pak jsme převzali kontrolu a prvním gólem jsme je trochu položili. Hned po začátku druhého poločasu jsme dali gól, pak hned další. To bylo hodně dobré, dařilo se nám, měli jsme psychickou výhodu a z jejich strany to byl na konci hlavně boj," uvedl po zápase.

"S takovým týmem asi nebudeme hrát každý týden. Mají fantastickou kontrolu míče, byla to skvělá zkušenost. Já jsem moc rád, že jsem dal gól, protože jsem se nemohl asi tři měsíce trefit, tak doufám, že mi to do dalších zápasů pomůže,“ dodal ofenzivní fotbalista severočeských Teplic.