12. 6. 2022

Černý a Brabec po Španělsku: Využili sebemenší detail i šanci

České mužstvo ve čtvrtém zápase v rámci červnového programu Ligy národů prohrálo ve Španělsku 0:2. Podle Václava Černého i Jakuba Brabce rozhodly zápas malé detaily, které soupeř dokázal využít.

„Věděli jsem, jak kvalitní Španělé jsou. Byli vynikající a dokázali si poradit se vším. Měli jsme pár dobrých momentů, ale hlavní rozdíl byl také v tom, že oni dokázali proměnit šance,“ uvedl v pozápasovém rozhovoru pro ČT sport záložník Václav Černý, jenž nastoupil v základní sestavě národního týmu poprvé od listopadu 2020.

V úvodu zápasu se po jeho střele zpoza vápna hodně zapotil domácí brankář Simón, záložník Twente také vyslal do sóla Jana Kuchta podobně jako v domácím vzájemném zápase. Tentokrát ale Simón Kuchtu vychytal a na dloubák nedošlo.

„Vše je proti takovému týmu o sebemenším detailu a soupeř, jakým je Španělsko, dokáže okamžitě vše potrestat a my pak musíme dotahovat,“ uvedl dál Václav Černý.

S ním souhlasil i stope Jakub Brabec, jenž odehrál všechny čtyři červnové zápasy. Proti Španělsku v Málaze ale soupeře dvakrát společně s parťáky v obraně zastavit nedokázal.

„Abych řekl pravdu, tak to se musíme podívat na video,“ reagoval na dotaz, zda se dalo zabránit inkasovaným gólům. „U druhého gólu jsem možná měl více dohrát Gaviho. Nebyl jsem si ale jistý, zda bych ho vůbec zastavil, tak by to možná vypadalo ještě hůř. Potvrdilo se, že jakmile jim nabídnete sebemenší šanci, tak oni ji využijí,“ uvedl Brabec.

„Bylo to samozřejmě náročné, měli jsme hodně zápasů a hráli jsme dost utkání bez míče a bylo to hlavně o běhání. Nevím, jak moc oni měli prostřídanou sestavu, ale náročné to je pro nás všechny,“ dodal Brabec.

Španělsko - ČR A (12. 6. 2022)