19. 11. 2022

Černý: Hráli jsme jen po šestnáctku, měli jsme to zjednodušit

Dva listopadové zápasy, premiérové dva góly v národním týmu. Václav Černý se po středečním gólu do sítě Faerský ostrovů prosadil i v zápase v Turecku. Prohře ale tentokrát jeho gól nezabránil, Češi prohráli 1:2.

"Samozřejmě nás prohra mrzí. Věděli jsme, že to bude, se vší úctou, jiný zápas než s Faerskými ostrovy, ale proti Turecku jsme hráli v podstatě jen po vápno. Nedostávali jsme se moc do šancí,“ uvedl po utkání Václav Černý.

„To, že jsme hrálo jen po šestnáctku, vyčítám i sobě, protože v řadě situací jsem byl i já. Proč to nešlo? Buď dobrým zhuštěním prostoru kolem vápna v podání Turků nebo jsme se zkrátka nedokázali dostat do zakončení. Měli jsme to více zjednodušit,“ uvedl Černý, který ocenil atmosféru utkání.

„Bylo to fantastické. O Turecku se ví, že to tu fotbalem žije. Byl to na tomhle stadionu navíc první zápas pro národní tým, takže se dalo čekat, že atmosféra bude výborná. K fotbalu to patří a myslím, že nikdo z toho opravdu zaskočený nebyl, protože to se tady čekat musí,“ dodal ofenzivní fotbalista FC Twente. 

 

Turecko - Česko 2:1 (19. 11. 2022)