20. 5. 2016

Češi v Toulonu jedou, porazili i Mexiko

Česká reprezentace zatím válí na "Festival International Espoirs" v Toulonu. Po vítězství nad Mali zdolali svěřenci Pavla Hoftycha 2:1 Mexiko.

Českému týmu vyšel skvěle úvod zápasu, když po gólech Preislera a Pulkraba vedl po čtvrthodině 2:0. Mexičané dali kontaktní gól až po hodině hry, navíc už nestačili. Češi si tak připsali cenný skalp týmu, pro který je francouzský turnaj generálkou na olympijské hry v Riu.

"Skvěle nám vyšel úvod zápasu, po parádních akcích jsme dali rychlé dva góly a to bylo klíčové. Nejdřív po spolupráci se Sýkorou otevřel skóre Preisler a o pět minut později našel Granečný Pulkraba a ten dal krásně hlavou na 2:0. Soupeř se pak postupně dostával do hry, byl silnější v kombinaci, ale až na posledních deset minut jsme měli hru v prvním poločase pod kontrolou. Po změně stran nám postupně ubývaly síly a už jsme nebyli tak nebezpeční, soupeř snížil a při další jeho tutovce nás skvělým zákrokem podržel brankář Vejmola. Ale i my jsme měli dvě šance, ale Pulkrab z tutovky už svůj druhý gól nedal a i Tetourova možnost se dá označit jako vyložená. Za větší produktivitu a nebezpečnost jsme vyhráli zaslouženě. A výhry si velice ceníme, nejen proto, že proti nám stál olympijský tým Mexika, ale i proto, že jsme dali šanci všem dalším hráčům, kteří v prvním duelu proti Mali nehráli," pochvaloval si spokojený trenér Pavel Hoftych. "Pomohla nám samozřejmě i přítomnost Jana Kollera, který byl pro kluky obrovskou motivací a svým skvělým přístupem pomohl vytvořit výbornou atmosféru. A navíc výrazně přispěl i k propagaci českého fotbalu, protože byl pochopitelně pro pořadatele velice zajímavou personou," dodal Pavel Hoftych.

Dalším soupeřem českého celku v Toulonu bude v neděli od 18:30 Bulharsko.

Mexiko "20" - ČR "20" 1:2 (0:2)

Góly: 61. Silva - 10. Preisler, 15. Pulkrab.
Mexiko: Gudino - Silva, Alvarez, Govea, Liceaga - Garcia Sancho - Garcia Esparza (41. Guzman), Rodriguez, Salas (41. Gonzalez Gonzalez) - Cota, Torres (52. Fierro). Trenér: Raul Gutierrez.
ČR: Vejmola - Byrtus, Hůlka (59. Kaša), Stronati, Chýla (56. Falta) - Preisler (65. Machuča), Kodeš, Granečný, Buchvaldek (77. Tetour), Sýkora - Pulkrab. Trenéři: Hoftych a Malura.