25. 4. 2018

Česká patnáctka začala v Itálii vítězně

První zápas při premiérové účasti českého výběru do 15 let na prestižním turnaji Delle Nazioni dopadl výborně. Češi po přesvědčivém výkonu porazili Spojené Arabské Emiráty 3:1.

V úvodu utkání na velmi tvrdém terénu s fyzicky disponovaným soupeřem musel český tým bojovat několik minut i s vlastní nervozitou, která vyústila i v inkasovaný gól po osmnácti minutách hry. Pak už se ale rozjeli čeští tvůrci hry a nápaditými kombinacemi vytvářeli jednu šanci za druhou. Do poločasu dokázali vyrovnat a ve druhé půli, do které český tým prostřídal 6 hráčů, přidali ještě další dva góly. Frustrovaný soupeř se dokázal prosazovat hlavně rychlostí, ale na vlastní polovině se dalším inkasovaným brankám bránil za cenu často i zákeřných nedovolených zákroků.

"První utkání na turnaji nám ukázalo velkou snahu českých hráčů o kombinační fotbal, což jsme nastavovali jako jeden z principů naší hry. Dařilo se nám držení míče a přechodová fáze, rezervy ale samozřejmě vidíme, hlavně ve finálním řešení útočných akcí. Tam ještě nejsme dostatečně efektivní. V určitých fázích utkání byla zřejmá spolupráce hráčů, kteří se už potkali na předchozích srazech. Na týmové součinnosti musíme ale neustále pracovat, neboť se tento výběr stále tvoří," vyjádřil spokojenost s výkonem týmu trenér Antonín Barák.

Češi i závěr utkání zvládli a připsali si první vítězství na turnaji, kde je po dalších 24 hodinách čeká výběr Japonska. Ten potvrdil vzestup japonského fotbalu výhrou 4:3 proti Anglii.