8. 2. 2018

Česká U16 remizovala na turnaji v SAE s Belgií

Po úvodní vysoké výhře nad Spojenými arabskými emiráty nastoupila česká reprezentace ke svému druhému utkání na Emirates International Tournament 2018. Se silnou Belgií nakonec svěřenci trenéra Kotala remizovali 3:3.

"V dnešním utkání jsme narazili na vynikajícího soupeře, který byl rychlostně a technicky na velmi vysoké úrovni. Nám se podařil vstup do utkání, kdy jsme se dostali do vedení 2:0, přesto si myslím, že soupeř byl lepší v práci s míčem i v kombinaci. Nám se dařili protiútoky, tak jsme to dokázali v průběhu prvního poločasu zvládnout," hodnotil vstup svých hráčů do zápasu trenér Václav Kotal.

"Byla škoda, že jsme inkasovali těsně před koncem první půle a stejně tak hned po přestávce na 2:2, protože potom se soupeř dostal ještě do větší převahy a vstřelil třetí branku. V závěru se nám podařilo sice vyrovnat, ale byla to pro nás taková šťastná remíza, protože soupeř měl mnohem víc šancí a přestřílel nás. Ze tří střel na branku jsme dali tři góly, takže jsme produktivní, ale zároveň máme na čem pracovat. Takto rychlostně a technicky vybaveného soupeře musíte být schopni bránit zdvojováním a zajišťováním, v tom jsem měli trošku problémy, protože mužstvo ještě není tak sehrané. Důležité ale bylo, že jsme neprohráli a máme v posledním zápase o co hrát," uzavřel Kotal.

U16 Emirates International Tournament 2018:

Belgie U16 - ČR U16 3:3 (1:2)

Branky: 37. Doku, 46. Houtekiet, 51. Cavelier - 14. Šíp, 26. Hložek, 71. Freisinger

Sestava ČR: Stejskal (46. Mastný) - Koželuh, Krajinský, Hellebrand, Kurka - Freisinger, Nováček (59. Hroník) - Wojatschke (77. Kirschner), Vorlický (75. Gedeon), Šíp (59. Douděra) - Hložek (59. Pech). Trenér: Václav Kotal

Reprezentace do 16 let se s turnajem rozloučí sobotním zápase proti vrstevníkům z Japonska.