7. 8. 2018

Česká U17 vybojovala 2. místo na Telki Cupu

Reprezentace do 17 let v souboji o celkové vítězství na turnaji Telki Cup prohrála s chorvatskými vrstevníky 1:3 a na turnaji tak obsadila nakonec skvělé 2. místo. Úspěch týmu trenéra Kotala podtrhl individuálně Adam Hložek, který byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.

"Bohužel jsme do utkání vstoupili přesně tak jak jsme nechtěli. Chorvatům stačila remíza a tomu podřídili taktiku, zvlášť poté co se ve čtvrté nebo páté minutě dostali do vedení. My jsme se pak snažili útočit, podařilo se nám vyrovnat a v závěru prvního poločasu jsme navíc nevyužili dvě dobré příležitosti dostat se do vedení, což by nám určitě moc pomohlo. Ve druhém poločase jsme i přes náš trvající tlak nedokázali dát vedoucí gól a tak v závěru, kdy jsme zvýšili riziko v útočení, se podařilo Chorvatům ze dvou nebezpečných protiútoků rozhodnout o výsledku utkání a tedy i o pořadí v turnaji," hodnotil závěr Telki Cupu ze svého pohledu český trenér Václav Kotal.

 Telki Cup 2018:

Chorvatsko U17 - ČR U17 3:1 (1:1)

Branka ČR: Wojatschke

Sestava ČR: Stejskal - Koželuh (86. Hájek), Matys, Hellebrand, Kurka (46. Šimek) - Gedeon (78. Ritter), Hroník - Wojatschke, Hložek, Šilhart (46. Šíp) - Pech (78. Hural).

Nejlepší hráč turnaje: Adam Hložek

Češi obsadili 2. místo na turnaji!