6. 10. 2017

Česká U20 remizovala v Elite Tournament s Polskem

Reprezentace do 20 let stále nepoznala v nově vytvořené soutěži „Elite Tournament" hořkost porážky. Spokojená ale tentokrát úplně nebude. Ve třetím utkání remizovala ve Vrchlabí s Polskem 3:3, když o tři body přišla až v závěru utkání.

Po výhře nad Portugalskem 3:0 a remíze 2:2 s Německem hostili čeští hráči U20 tentokrát ve Vrchlabí své polské vrstevníky. Za deštivého počasí šli svěřenci Karla Krejčího do vedení ve 31. minutě, kdy se po standartní situaci a faulu Milewskiho prosadil z pětadvaceti metrů Tomáš Ladra. Na druhý český gól se navíc čekalo jen další dvě minuty. Filip Hašek si vzal balón, odhodlal se ke střele a ta nádherně doletěla přesně do pravého horního rohu polské branky. Staniszeski neměl šanci – 2:0. Poláci ale dokázali ještě do přestávky snížit z rychlého protiútoku. Ryczkowski odcentroval před branku, kde byl zcela osamocen Pawel Mandrysz, pro kterého nebyl problém trefit prázdnou branku.

Dvougólový náskok si vzali Češi zpět v 64. minutě, kdy krásný pas přistál na noze Filipa Haška a ten šikovně překonal Marcina Staniszewskiho. Závěr ale bohužel patřil hostům. Nejdříve se v 80. minutě trefil kapitán polského výběru Filip Jagiello, který jen krátce po své první trefě vyrovnal svým druhým gólem v utkání z penalty - brankář Jedlička neměl šanci.

Utkání tak mělo dva dvougólové střelce, na domácí straně Haška, v dresu Polska Jagiella. Češi po remíze s Německem přidali druhou remízu, tentokrát s Polskem 3:3. K dalšímu utkání zajíždí tým trenéra Krejčího 10.10.2017 na hřiště Anglie.

„Bylo to takové divoké utkání. Samozřejmě zápas se pro nás vyvíjel dobře, měli jsme k dobru dvougólové vedení, ale musím po pravdě přiznat, že jsme si dnes vítězství nezasloužili. Soupeř byl nebezpečný, ve spoustě šancí soupeře nás podržel brankář Jedlička, který podle mě chytil dva stoprocentní góly. Z tohoto pohledu tedy nespokojenost, že jsme tak dobře rozehrané utkání nedovedli do konce,“ hodnotil zápas se značnou mírou sebereflexe trenér U20 Karel Krejčí.

PŘÍMÝ PŘENOS ZÁPASU JSTE MOHLI VIDĚT ZDE:

ČR U20 – Polsko U20 3:3 (2:1)

Branky: 31. Ladra, 33. Hašek, 64. Hašek – 43. Mandrysz, 80. Jagiello, 83. Jagiello (pen.)

ŽK: 41. Vodháněl – 30. Milewski

Rozhodčí: Moritz Schneider – Petr Vít, Adam Horák

Sestavy:

Česko: Jedlička – Chaluš "C", Kvída, Surzyn, Turyna, Havelka, Vodháněl, Hašek, Granečný, Ladra, Hlavatý

Polsko: Staniszewski – Dzieciol, Holownia, Kwasniewski, Milewski, Siemaszko, Ryczkowski, Chrusciel, Mandrysz, Jonczy, Jagiello "C"

ČR U 20 - Polsko u 20 3:3, Vrchlabí