8. 6. 2021

Česko proti Albánii: Vaclík, Kalas, Souček i Schick nastoupí od začátku

Čeští fotbalisté odehrají v úterý na Letné proti Albánii generálku na mistrovství Evropy. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého chtějí v druhém přípravném utkání před šampionátem napravit dojem z pátečního zápasu v Itálii. 

Český celek se v neděli vrátil ze soustředění v Jižním Tyrolsku, kde se chystal od minulého pondělí. Tým si kemp v severní Itálii pochvaloval až na páteční nepovedené utkání v Boloni. Reprezentanti teprve počtvrté od rozdělení federace prohráli o nejméně čtyři branky a jen o jeden inkasovaný gól zaostali za nejvyšší porážkou z předloňského zápasu v Anglii (0:5).

Šilhavého svěřenci v součtu s březnovou světovou kvalifikací třikrát po sobě nezvítězili a v posledních dvou duelech neskórovali. Proti Albánii chtějí aktuální nepříznivou bilanci zlomit a dobře se naladit na vstup do Eura.

Jak avizoval trenér Šilhavý na předzápasové tiskové konferenci, v brance nastoupí od úvodní minuty Tomáš Vaclík. V základní sestavě jsou také Tomáš Kalas, Tomáš Souček a Patrik Schick. Do utkání nezasáhnou Michael Krmenčík, Michal Sadílek či Matěj Vydra.

Přípravné utkání

Česko – Albánie

Rozhodčí: Kralović – Štrbo, Polacek (vš. Slovensko).

Česko: Vaclík - Coufal, Čelůstka, Kalas, Bořil - Král, Souček - Masopust, Darida, Jankto - Schick.

Albánie: Selmani – Ismajli, Djimsiti, Kumbulla – Veseli, Abrashi, Bare, Kallaku, Trashi – Manaj, Cikalleshi.