19. 6. 2018

Čeští lékaři obhajují titul mistrů světa

Pozornost fotbalového světa je sice upřena do Ruska, ale také Praha bude v dohledné době hostit jedno velké mistrovství. Do české metropole totiž míří výběry lékařských týmů - celkem 22 mužstev z celého světa zde bude bojovat o mistrovský primát. A na nejvyšší mety myslí i Češi, kteří ovládli poslední tři světové šampionáty a v prvním červencovém týdnu zaútočí už na čtvrtý titul za sebou.

Čeští lékaři patří ve světovém měřítku na fotbalových hřištích k absolutní špičce: MS se účastní pravidelně od roku 2013 a pokaždé odjeli s cenným kovem. První dvě účasti proměnili v zisk stříbra, pak třikrát dominovali. „Je jasné, že i v domácím prostředí máme svoje ambice, chceme navázat na poslední naše vystoupení na světových šampionátech,“ řekl Martin Engel, manažer českého týmu.

Domácí tým pozná své soupeře pro základní skupinu při losovacím aktu 30. června, od 1. do 3. července se představí ve třech dnech za sebou od 16:30 hodin vždy na hřišti pražského Motorletu. Češi, byť jsou považovány za favority turnaje, zůstávají obezřetní.

„Pozornost je na místě, na našem turnaji se nehraje osmifinále, ale rovnou čtvrtfinále, takže z 22 týmů jich do play off postupuje jenom osm. Jedna prohra ve skupině tedy může znamenat velkou komplikaci. Věříme, že první fázi přejdeme. Náš tým je vyvážený, máme zdvojené posty a z toho bychom měli těžit,“ uvedl trenér Vladimír Richter, který v roce 2015 v českém týmu triumfoval coby hráč a poslední dva ročníky už kočíroval úspěšný tým z lavičky.

Součástí světového šampionátu lékařských týmů je také turnaj v malém fotbale pro hráče ve věku nad 45 let a sympozium zaměřené na sportovní medicínu. Část dne tak lékaři budou trávit v lavicích a zbytek stráví na hřišti, jak je již dlouholetou tradicí.

Podrobnosti o nadcházejícím MS najdete ZDE

Termín mistrovství světa lékařů v České republice: 1. – 7. července 2018

Počet účastnických týmů: 22

Termíny utkání české reprezentace v základní části: 1., 2. a 3. července (16:30) hřiště Motorletu Praha

Termíny play off: 5., 6. a 7. července.