17. 11. 2020

Chaluš a Sadílek: Za postupem stojí parta i boj jeden za druhého

Dva kapitáni, kamarádi i spoluhráči. Z reprezentace a v současnosti i na klubové úrovni. Matěj Chaluš a Michal Sadílek se společně dočkali potvrzení postupu na evropský turnaj hráčů do 21 let. Jaké jsou jejich reakce?

„Je to obrovská euforie a radost. Čekali jsme na to od našeho zvládnutého utkání v Řecku a jsme rádi, že se využila hned první šance a Řekové nám pomohli,“ uvedl Michal Sadílek, kterého doplnil Matěj Chaluš.

„Snili jsme o tom hned po losu. Věřili jsme, že jsme schopni s touto partou porazit kohokoliv. Jsme moc rádi za to, že si společně můžeme EURO užít,“ řekl obránce Liberce a kapitán českého výběru.

Tento výběr si zahraje na závěrečném turnaji potřetí za sebou, když si společně zahráli na šampionát kategorie U17 i U19. A nyní je čeká turnaj hráčů do 21 let.

U21: statistiky evropské kvalifikace

„Svědčí to výborné partě. Jádro týmu je spolu od patnáctky nebo šestnáctky a užíváme si každý sraz. Když nejsme spolu na reprezentaci, tak si píšeme nebo voláme. Jsme s ostatními v podstatě v každodenním kontaktu,“ uvedl Michal Sadílek.

A spoluhráč s Liberce Chaluš jej doplnil. „Je těžké to popsat a vysvětlit, ale v týmu je chemie, kterou člověk těžko vysvětlí. Jsme rodina a bojujeme jeden za druhého na hřišti i mimo něj. To je myslím to hlavní, co nás dostalo na EURO,“ řekl Chaluš.

Český tým v kvalifikace šestkrát vyhrál, třikrát remizoval a jednou prohrál. „Těžko říct, co byl nejhorší moment, ale určitě bych vyzdvihl vítězný zápas v Chorvatsku, kde nás to neskutečně stmelilo. Ukázali jsme si tam, že jsme schopni porazit i takhle skvělý tým, i když se to zpočátku nevyvíjelo tak, jak bychom si představovali. Celkově nám každý zápas něco ukázal. Závěr kvalifikace se zlomil i zápasem v Litvě, kde Martin Jedlička chytil v devadesáté minutě šanci, kterou kdyby nechytil, tak bychom o turnaji nemohli ani snít,“ prohlásil Matěj Chaluš.

Češi hráli svůj poslední zápas v pátek v Řecku, na rozzuzlení skupiny čekali do úterního večera, kdy právě Řekové porazili Skotsko, které ještě mohlo český výběr předskočit v tabulce.

„Sledovali jsme zápas společně. Naštěstí to Řekové zvládli a hodně nám pomohli. Jsme rádi, že to vyšlo,“ uvedl Michal Sadílek.

„Myslím, že je slyšet na mých hlasivkách, jak moc jsme to prožívali,“ usmíval se během reakcí na postup na závěrečný šampionát Matěj Chaluš. „Jsme moc rádi, že si EURO zahrajeme, i když jsme měli nějaká zaváhání,“ pokračoval Chaluš.

Los skupin závěrečného turnaje proběhne 10. prosince tohoto roku. „Osobně bych si přál Holandsko, protože se znám se spoustou hráčů z jejich týmu a myslím, že bychom měli proti nim dobré šance,“ řekl Sadílek.

„Přál bych si domácí Maďarsko, i kvůli kulise, pokud povolí na stadionech fanoušky. A Francii nebo Anglii, abychom jim vrátili porážky za poslední roky,“ přidal se s přáním Matěj Chaluš.