11. 5. 2018

„Chyběla nám finální přihrávka a střelba," hodnotí trenér Suchopárek

Reprezentace do 18 let má za sebou skvělé vystoupení na letošním ročníku turnaje Slovakia Cup. Svěřenci trenéra Jana Suchopárka našli přemožitele až ve finále, ve kterém je nejtěsnějším rozdílem 1:0 přetlačil domácí výběr Slovenska.

„V dnešním utkání jsme střídali dobré pasáže s horšími. Hlavně v prvním poločase jsme byli hodně nepřesní v kombinaci. Přesto jsme po velkých chybách domácích obránců měli šance ke vstřelení branek. Brankář domácích je postupně Čvančarovi, Hönigovi a Sedlákovi skvěle zneškodnil. Domácí byli také nebezpeční, zejména z rychlých protiútoků. Ve druhém poločase jsme zpřesnili hru a vynutili si velkou převahu. Naše hra kolem pokutového území byla většinou zbytečně komplikovaná a obětavě hrající soupeř nás dokázal ubránit. Chyběla nám zejména finální přihrávka ze strany a střelba ze střední vzdálenosti. Tu naopak využil domácí záložník Múdry, který po zisku míče neváhal a krásně se opřel do střely, která zapadla do branky. V závěru jsme vysunuli na hrot útoku i stopera Zimu, ale vyrovnat se nám ze závěrečného tlaku nepodařilo vyrovnat. Celkově lze tým pochválit za výkon v celém turnaji. Prezentoval se solidní hrou. Některé výkony jednotlivců byli velmi dobré," hodnotil české vystoupení na turnaji trenér Jan Suchopárek.

Utkání rozhodl v 67. minutě domácí Timotej Múdry, který napřáhl z 25 metrů a nádherně vymetl šibenici brány českého gólmana Zadražila.

Českým mladíkům se už srovnat nepovedlo a ve čtvrtém utkání na turnaji utrpěli první porážku. Předtím v jedné ze dvou čtyřčlenných skupin postupně porazili Ukrajinu 3:0, Kazachstán 2:0 a Spojené státy americké 3:1.

Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen z českého týmu Jan Vyklický.