14. 10. 2020

Chytrý: Další průběh není beznadějný, ale složitější určitě

V zápase ve Skotsku zaskočil v roli hlavního kouče. Jiří Chytrý nahradil Jaroslava Šilhavého, se kterým ovšem před zápasem konzultoval a ve spojení byli i během utkání.

Jiří Chytrý po zápas litoval, že se jeho svěřencům nepodařilo zápas dotáhnout aspoň na remízu, protože šancí si jeho mužstvo vypracovalo opravdu hodně.

„Hodnocení výkonu a výsledku se bude lišit. Dostali jsme hloupý gól na začátku. Podcenili jsme jednu situaci, kterou jsme nedokázali dostatečně dohrát a špatně jsme vyhodnotili riziko celé té situace,“ uvedl na začátek hodnocení v přímém přenosu ČT sport.

„Zápas jako takový jsme ale odehráli ve velké intenzitě a vytvářeli si šance. Chybělo nám ale jejich proměnění. Myslím, že jsme podlehli dojmu, že nám Skotové přenechali od začátku iniciativu a nebyli jsme na to v tu chvíli připravení. Reagovali jsme na vše pomaleji a vyústilo to i v tu jedinou branku,“ pokračoval Chytrý, jenž prožil premiéru v roli hlavního kouče národního týmu, jelikož Jaroslava Šilhavého nepustil do Skotska pozitivní test na COVID-19.  

„Já jsem hlavně vedl mužstvo, hlavním trenérem je samozřejmě Jarda Šilhavý. Určitou zodpovědnost jsem cítil hlavně před utkáním, ale během něj jsem byl vtažený do děje, tak jsem to tolik nevnímal. Mrzí mě, že jsme to výsledkově nezvládli,“ řekl ke své roli.

„Měli jsme jasně daný cíl a chtěli jsme navázat na předchozí dvě výhry. Nálada byla dobrá, takže nebylo potřeba ji nějak zvedat. Chtěli jsme zde vyhrát a udělat skupinu celkově zajímavější a hrát o první místo. Není to určitě do dalšího průběhu beznadějné, ale udělali jsme si to těžší,“ má jasno.

Skotové mají po čtyřech odehraných zápasech 10 bodů a vedou skupinu. Český výběr je druhý se šesti body. A jak probíhala komunikace mezi trenérem Šilhavým a výpravou ve Skotsku?

„Před zápasem jsme se dohodli, že bude Jarda Šilhavý on-line na předzápasové poradě. Během zápasu byl napojený na Tomáše Pešíre, takže kdyby chtěl do zápasu zasáhnout, tak to nebyl problém. Měli jsme před zápasem určité varianty připravené, konzultovali jsme to i během zápasu, hlavně při střídáních,“ prozradil detaily komunikace s trenérem Jaroslavem Šilhavým.

„Na tento sraz budu určitě vzpomínat. Podmínky jsou tak specifické, že to nezažije člověk běžně. A ani by je zažívat nechtěl. Stále věřím, že se celá situace podaří celosvětově vyřešit a vrátíme se do normálnějšího režimu,“ dodal Jiří Chytrý.