21. 5. 2018

„Cílem je seznámit se s novými hráči," říká před kempem kouč Krejčí

Reprezentace U20 prochází pozvolnou generační obměnou, jejíž součástí je i začlenění nových hráčů z ročníků 1998 a 1999. Ty také bere na soustředění do Písku trenér týmu Karel Krejčí, který zveřejnil nominaci na nadcházející akci.

„Na kemp bereme hlavně hráče z ročníku 1998, kteří nedostali v Elitní lize takový prostor a neabsolvovali s námi moc srazů. Pak samozřejmě také kluky z ročníku 1999, kteří skončili v reprezentaci do 19 let. Cílem je seznámit se s novými hráči, vysvětlit jim z naší strany jak se chceme prezentovat a jakým způsobem hrát. Portfolio hráčů je opravdu nyní dost široké, takže spíš nám v tuto chvíli jde o to poznat nové hráče, kteří byli zatím v roli náhradníků nebo neměli odehráno tolik minut, jak by si asi představovali. Někteří mají zaplacenou dovolenou, některé čekají maturity a jiní zase nejsou po zraněních úplně stoprocentně v pořádku. To do nominace také promluvilo, přesto bylo z čeho brát. Potom bude samozřejmě na nás na trenérech, abychom ze širokého kádru vybrali hráče, kteří budou dobře reprezentovat Českou republiku v Elitní lize," říká k nominaci trenér české U20 Karel Krejčí.

NOMINACI najdete ZDE.

Česká dvacítka má za sebou velmi úspěšnou účast v prestižní Elitní lize, ve které v konkurenci nejsilnějších evropských výběrů prohrála pouze jeden z celkových sedmi zápasů.

Po letošní sezoně máme na co navazovat. Ta soutěž má vysokou úroveň a jak pro hráče, tak pro nás jako realizační tým, jde hlavně o to nabrat co nejvíce zkušeností. Kemp v Písku beru jako náskok před ostrým startem proti Německu a Portugalsku, abychom dobře poznali nové hráče a připravili se na vstup do nového ročníku soutěže,“ hledí už k novému ročníku Elitní ligy kouč Krejčí.

V rámci krátkého kempu v Písku absolvuje český výběr celkem tři tréninky a jeden modelový zápas dvou mužstev.