11. 6. 2022

Coufal: Únava? Nejhorší bylo, když jsem hrát nemohl

Patří mezi hráče, kteří během červnového srazu zatím odehráli plný počet minut ve všech třech utkání. A obránce Vladimír Coufal přidá další minuty i v posledním utkání ve Španělsku. Únavu či náročný program jako problém nevidí. 

Zatímco v roce 2021 si obránce West Hamu připsal v národním týmu čtrnáct startů, v roce 2022 zatím v reprezentaci chyběl. Až do červnového srazu, během kterého nevynechal oproti předchozímu jarnímu programu ani minutu.

Po domácím zápase se Španělskem litoval, že se spoluhráči nedokázali jednobrankový náskok udržet a slavného soupeře porazit. „Bod proti Španělsku je skvělý, ale v mých očích pořád převládá trochu zklamání, protože kdy jindy je budeme mít zase takhle na lopatě...,“ říkal v rozhovoru po zápase minulý týden. V odvetě nečeká český tým opět nic lehkého. 

„I vzhledem k tomu, co jsme viděli na videích už před prvním vzájemným zápasem, tak je jasné, že oni svůj styl moc nemění. Dokážou zatlačit soupeře ať už hrají s námi, s Francií, nebo s kýmkoliv jiným. Nemyslím si, že by měnili svůj styl, který hrají od šestnáctky po dospělý mančaft,“ uvedl Coufal.

Nedělní zápas proti Španělsku bude pro Vladimíra Coufala sedmačtyřicátým utkáním v této sezóně. Za náročné nebo těžké období z pohledu únavy, přípravy či motivace to ale nepovažuje.

"Není to nejtěžší období v kariéře nebo v sezóně. Nejhorší to bylo, když jsem musel na operaci a hrát jsem nemohl. Nyní si to užívám, cítím se skvěle a jsem připravený na zápas,“ uvedl Vladimír.

„Když máme možnost, tak se snažíme regenerovat, jak jen se to dá. Máme špičkové maséry, fyzioterapeuty. Program je náročný, ale všichni jsme do toho šli s tím, že hrajeme za reprezentaci proti skvělým týmům,“ uvedl Coufal k nezvyklému počtu zápasů během reprezentačního termínu v červnu.

„Vnímáme kvalitu Španělů jako celku, ale také individuality. Třeba sedmnáctiletý Gavi je neuvěřitelný, je o třináct let mladší než já. Bavili jsme se se spoluhráči, co jsme v sedmnácti dělali my. Já jsem si asi kopal za barákem a běhal se zátěžovou vestou. By mě zajímalo, jestli něco takového taky zažil,“ smál na tiskové konferenci obránce londýnského West Hamu.

„Z Premier League některé hráče znám, hrál jsem proti Alonsovi i proti Ferran Torresovi. Jsou to vítězové Ligy mistrů, je tam kapitán Chelsea, kapitán Barcelony. Nemá cenu jmenovat všechny, dojem na vás udělá každý jejich hráč," uvedl Coufal.

_ _ _ _ _

Utkání se hraje v neděli 12. června s výkopem ve 20:45 na La Rosaleda Stadium v Málaze. Přímý přenos vysílá ČT sport. Záznam celé tiskové konference před zápasem můžete sledovat na YouTube české reprezentace.