16. 11. 2021

Čvančara: Jsem rád za gól i za to, jak se tým semkl

Během listopadu si jablonecký útočník Tomáš Čvančara připsal první starty za jednadvacítku. V Anglii střídal již během prvního poločasu, ve Slovinsku gólem přispěl k důležitému bodu za remízu 1:1 vyrovnávacím gólem.

 

Branku domácího Slovinska ohrozil hned po pár minutách, kdy si naskočil na centr Davida Juráska, ale domácí brankář jeho pokus skvěle vyrazil. I dál se statečně pral s obránci, ale do šancí se nedostával. Trpělivě a poctivě ale pracoval a nakonec se dočkal po hodině hry, kdy vyrovnal po centru kapitána Kaloče na konečných 1:1 a dal svůj první gól v dresu Lvíčat. 

„Gól mě těší, ale ještě víc mě těší, že jsme takhle těžký zápas dokázali zremizovat. Dá se říct, že je to v podstatě výhra s ohledem na okolnosti. Ale mohli jsme i vyhrát,“ uvedl Tomáš Čvančara po utkání na tiskové konference.

I přes početní nevýhodu se Čvančara mohl zapsat mezi střelce znovu. V nadějném brejku jej ale obránce nepustil do zakončení, po centru Šulce mu zase míč skočil a jablonecký útočník nemohl zakončit.

 

„Samozřejmě, že další šance mě mrzí, ale nebyly to úplně stoprocentní šance. Hlavičku na začátku vyrazil skvěle brankář, v druhém poločase mi míč skočil, jinak by to byl stoprocentně gól,“ pokračoval Čvančara. „Za mě to asi byla penalta, ale nejsem rozhodčí. Byl jsem před obráncem a stáhl mě za ruku, takže za mě to byla penalta, ale ještě jsem to znovu neviděl. Pak budu asi moudřejší,“ uvedl jablonecký útočník k situaci v druhém poločase.

Čvančara nakonec odehrál šestasedmdesát minut, než jej nahradil Václav Sejk. S ohledem na to, že český tým hrál od třicáté minuty v oslabení v kombinaci s důraznou hrou soupeře, to byl pro talentovaného útočníka náročný duel. 

"Druhý poločas byl náročný i s ohledem na to, že nám chyběl jeden hráč. Většina soubojů, které jsem podstupoval, tak to byl faul na mě, ale brečet nehodlám, rozhodčí to zkrátka posuzoval takhle. Bylo to těžké hlavně kondičně, protože náš bylo o jednoho méně, takže vyplňovat všechny prostory nebylo jednoduché. Celkově rozhodčího a jeho výkon komentovat nebudu. Pro nás je hlavní, že jsme dokázali zápas zremizovat a jsem rád za celou kabinu, že jsme se semkli a zvládli jsme to,“ uvedl Čvančara.

Jednadvacítku čekají na jaře zápasy v Albánii, Andoře a doma s Anglií a Andorrou. Právě duel s Anglií by měl rozhodnout o konečném umístění v kvalifikaci. Čvančara věří, že české mužstvo má na to Anglii doma porazit. Motivací může být i to, že Anglie v úterý večer podlehla v přípravném zápase Gruzii. „Anglie není tým, který by se nedal porazit. Jsem přesvědčený, že jsme schopni je na jaře porazit a bojovat o první místo,“ dodal Čvančara. 

Slovinsko U21 - ČR U21 (16. 11. 2021)