17. 4. 2019

Další soupeři pro U21: „Lvíčata“ vyzvou Rusko a v prestižním derby Slovensko!

Reprezentační výběr do 21 let už má zkompletovaný program pro svůj červnový tréninkový kemp v Rakousku. Závěr sezony českému týmu zpestří přípravné zápasy proti stejně starým výběrům Ruska (středa 5. června) a také prestižní „derby“ proti Slovensku (neděle 9. června). 

Hrát se bude poblíž Kaprunu, kde mužstvo vedené trenérem Karlem Krejčím stráví týdenní soustředění.

Půjde tak o třetí a čtvrtý test formy nově se tvořícího týmu a zároveň také poslední prověrky před zářijovým startem kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. „Lvíčata“ si z březnového soustředění ve Španělsku přivezla remízu 1:1 s Islandem a vysoké vítězství 4:0 nad Mexikem.

„Jsem rád, že nás znovu prověří velmi kvalitní soupeři. V této fázi přípravy jde de facto o generálku na kvalifikaci a potřebujeme tým vidět v těžkých zápasech. Rusko i Slovensko takový požadavek jednoznačně splňují a mají velké ambice – stejně jako my se budou chtít poprat o postup na další Euro,“ řekl pro web www.fotbal.cz Krejčí.

Českou reprezentaci v kvalifikaci čekají bitvy s Chorvatskem, Řeckem, Skotskem, Litvou a San Marinem, nejbližší utkání v Rakousku podle kouče mohou naznačit to, v jakém složení reprezentace půjde do ostrých zápasů.

„V první řadě chceme navázat na velmi dobré úvodní soustředění ve Španělsku, kde jsme odvedli mnoho práce v tréninku a slušně se prezentovali také v samotných zápasech. Většina kluků si tím řekla o nominaci do Rakouska a teď se můžou ukázat zase. Říct si tedy o místo pro kvalifikaci. Na druhou stranu náš tým není uzavřenou záležitostí pro nikoho. Sledujeme i další kluky, kteří patří do širšího kádru a mohou si říct o šanci. Nevylučuju, že nějaké nové tváře nevezmeme už do Rakouska,“ uvedl Krejčí.

Jaké vůbec čeká konfrontace s nejbližšími soupeři z Ruska a Slovenska? „Také oni staví své týmy a jsou na začátku. Ale Rusko v březnu vysoko porazilo Nory (5:1) a zvládlo také těžký zápas proti Švédsku (2:0), Slováci zase v atraktivním utkání porazili (4:3) Řeky, s nimiž se my utkáme v kvalifikaci. Navíc zápas proti Slovensku má pokaždé velký náboj, čímž se už trochu můžeme přiblížit atmosféře ostré kvalifikace. Jednoznačně půjde o velmi přínosné zápasy, které nás adekvátně prověří,“ těšil se Krejčí.

Reprezentační jednadvacítka se sejde bezprostředně po skončení ligové sezony. Sraz je naplánován na dopolední hodiny 2. června, vzápětí poté mužstvo čeká přesun do Kaprunu, kde bude pobývat celý týden až do utkání se Slovenskem. Bezprostředně po něm se výprava vrátí zpět do ČR.