30. 3. 2022

Daniel Fila: Za góly jsem rád, ale hlavní je týmový úspěch

V druhém březnovém utkání vyběhl na hřiště v Andoře od úvodní minuty a trenérům se odvděčil dvěma góly. Útočník Daniel Fila je za svůj gólový příspěvek rád, ale prioritou pro něj je to, jak si vede celý tým. 

„Samozřejmě jsem rád, že jsem konečně dal nějaký gól. Jsem rád, že jsme dali dva rychlé góly, protože to podle mě na umělé trávě nebyl jednoduchý zápas,“ uvedl Fila po zápase.

Nejprve se prosadil v desáté minutě po přiklepnutí od Adama Karabce, kdy dotlačil míč do branky z hranice malého vápna. Po změně stran zužitkoval centr Michala Ševčíka z přímého kopu. 

Na svém kontě má v probíhající kvalifikaci čtyři přesné zásahy v šesti startech. Kromě březnových gólů v Andoře se trefil také v září při výhře nad Albánií a v říjnu v zápase proti Kosovu.

 

„To jsem ani nevěděl, že už mám čtyři góly. Zaměřuji se hlavně na týmovou tabulku a to, jak si vedeme jako celý tým, na individuální statistiky moc nehledím,“ uvedl při setkání s novináři po zápase v Andoře. 

Po něm má české mužstvo jistotu druhého místa, tedy účasti v baráži. V červnu čeká Filu a spol. poslední dva zápasy. Nejprve proti Anglii, následně proti Andoře, oba se odehrají v České republice. Anglie má o tři body méně než české mužstvo, ale zároveň také o dva odehrané zápasy méně. Vzájemný zápas v červnu tak může hodně napovědět o konečném pořadí v kvalifikační tabulce. 

„Na začátku kvalifikace bychom asi byli spokojení s baráži, ale v současné situaci se určitě popereme o vítězství ve skupině a chceme si zajistit postup z prvního místa,“ pokračoval útočník pražské Slavie.

„Dali jsme tři góly, ale mohli jsme a měli jsme dát mnohem víc, protože to byl zápas v Andoře. Teď se musíme co nejlépe připravit na zápas s Anglií,“ dodal Fila. 

Andorra U21 - ČR U21 (29. 3. 2022)