3. 7. 2021

Darida: Až opadne zklamání, budeme hodnotit turnaj jako úspěšný

Kapitán týmu Vladimír Darida byl po čtvrtfinálové prohře s Dánskem (1:2) sice zklamaný, na druhou stranu už si začínal uvědomovat, že dojít mezi nejlepších osm týmu turnaje je určitě úspěch.

Jak byste zhodnotil utkání?

Zápas bych zhodnotil tak, že jsme dostali v úvodu první gól ze standartní situace, což se nemělo stát, Ovšem pozitivní bylo, že jsme se nevzdali, bojovali a dali na 2:1. Škoda že jsme nevstřelili druhý gól, protože kdybychom ho dali, věřím, že by se postoupilo.

A hodnocení celého turnaje?

Co se týče turnaje, můžeme být určitě pyšní, co jsme tady dokázali.

Byl zápas fyzicky náročný?

Vydali jsme se ze všech sil, bylo ohromně těžké tady hrát, i soupeř toho měl dost. Myslím, že nakonec jsme byli fyzicky i lepší než Dánové, jen škoda, že jsme nedali tu druhou branku, kdyby jo, věřím, že bychom ho otočili.

Byl první gól v utkání klíčový?

Určitě byl klíčový. První góly jsou v takových zápasech důležité a bohužel jsme ho dostali my.

 

Převládá nyní zklamání?

Jsme zklamaní, byl to vyrovnaný zápas až do konce, chtěli jsme jít dál. Ovšem až opadne to první zklamání, věřím, že budeme na celý turnaj koukat jako na úspěšný.

Kdy se rozhodlo, že do utkání nepůjdete v základní sestavě a jaké to pro vás bylo?

Nebylo vůbec lehké zápas sledovat z lavičky, byl jsem hodně nervózní. S trenérem jsme to probrali, nebralo se mi lehko, že nebudu hrát od první minuty, ale přijal jsme to, vždy jsem byl a vždy budu týmový hráč, dělal jsem vše pro tým i z lavičky a snažil jsem se být připravený, kdybych šel na hřiště jako střídající.

Ukázal vám něco turnaj o celém týmu?

Myslím, že z tohoto turnaje si můžeme vzít jedině pozitivní věci, určitě nás nakopne do kvalifikace o mistrovství světa. Viděli jsme, že dokážeme hrát proti těžkým soupeřům, že je dokážeme i porazit. Celý turnaj jsme cítili, že máme silný tým, věřili jsme, že dojdeme ještě dál, ale i tohle je úspěch, nechali jsme tady vše, co jsme mohli.

EURO 2020: Česko - Dánsko (3. 7. 2021)