29. 3. 2021

Darida: Výhra by znamenala perfektní vstup do kvalifikace

Nejprve pomohl k výhře v Estonsku, následně sledoval remízu s Belgií jako divák, aby se k týmu znovu připojil v Cardiffu. Záložník Vladimír Darida na tiskové konferenci popsal mimo jiné i tuto zvláštní situaci.

„Měl jsem po zápase výklus s kondičním trenérem a regenerace. Pak jsem trénoval s menší skupinkou individuálně a měl jsem další tři tréninky,“ pokračoval Darida.

„Byl jsem docela dost nervózní, stejně jako při každém zápase, kdy nemohu nastoupit. Myslím, že kluci odehráli hodně slušný zápas,“ uvedl Darida, který se společně s ostatními Němci připojil v pondělí k týmu v Cardiffu.

„Odletěl jsem z Berlína jako první, ostatní se ke mně připojili v Kolíně a přistáli jsme v Cardiffu téměř ve stejnou dobu jako zbytek týmu. Pak jsme se připojili k ostatním na hotelu,“ uvedl Darida k cestě z Německa do Walesu.

Tým získal čtyři body z prvních dvou zápasů po výhře nad Estonskem a remízou s Belgií. „Rozhodně bychom chtěli bodovat i ve Walesu. V případě výhry bychom zaznamenali perfektní vstup do kvalifikace a uděláme pro to maximum,“ uvedl Darida.

„Wales je mančaft, který je velmi dobře organizovaný a má rychlé hráče vpředu. Mají dobré i standardní situace, takže si na to vše musíme dát pozor. Věřím, že když budeme pokračovat v našich výkonech a budeme hrát týmově, tak to bude dobré,“ pokračoval Darida.

Kapitán českého týmu neočekává, že by se mužstvo zaměřovalo jen na jednoho hráče, konkrétně na Balea. „Nemůžeme se zaměřit na jednoho, které by bránilo několik našich. Budeme chtít hrát opět týmově,“ má jasno Darida.

 

Fotografie k článku