10. 6. 2022

Dát tak první gól. Mohlo to být jiné, mrzelo Součka

Podle kapitána Tomáše Součka by zápas Ligy národů v Portugalsku vypadal úplně jinak, pokud by čeští fotbalisté dokázali proměnit úvodní šanci a dostali by se do vedení. 

Z porážky 0:2 byl záložník West Hamu zklamaný, čtyři body po třech z šesti duelů elitní skupiny A2 ale považuje za dobrý počin. Ocenil výkon portugalského pravého obránce Joaa Cancela, který otevřel skóre.

"Víme, že Portugalsko a Španělsko jsou na balonu opravdu kvalitní, skoro se s nimi nemůžeme v držení míče rovnat. Ale můžeme se pak rovnat v jiných atributech. Třeba kdybychom první skórovali my, bylo by to jiné. Nebo pak jsme mohli v druhém poločase snížit na 2:1, bylo by to zase zajímavé. Takhle si to Portugalci pohlídali," řekl novinářům Souček.

Jeho tým inkasoval v Lisabonu oba góly mezi 33. a 38. minutou. Největší hvězda Portugalců Cristiano Ronaldo tentokrát neskórovala, prosadili se Cancelo a Goncalo Guedes poté, co favorit zakombinoval na pravé straně.

"Oni mají kvalitu všude, ať je to vpravo, vlevo. Cancelo nám dělal problémy. Ale on dělá problémy celé Premier League, je to výjimečný hráč. Všichni se upínají na Ronalda, ale Cancelo je podle mě obrovským přínosem pro tým," prohlásil Souček.

 

Český celek nenavázal na úvodní dva domácí zápasy, v nichž porazil Švýcarsko 2:1 a remizoval se Španělskem 2:2. Po polovině elitní skupiny mu patří třetí místo s náskokem čtyř bodů na poslední Švýcarsko. V neděli reprezentanti zakončí červnový program ve Španělsku.

"Jsme v půlce a myslím, že kdyby nám to někdo řekl na začátku, tak čtyři body bereme. Byli bychom spokojeni. Teď jsme trošku zklamaní, že jsme prohráli. Ale musíme se co nejrychleji připravit ještě na Španělsko, další velmoc. Bude to hodně složité," uvedl Souček.

"Máme čtyři body, to vůbec není špatné. Jedeme dál. Chceme se rozhodně v téhle skupině udržet, abychom příště zase hráli s těmi nejlepšími týmy na světě," doplnil sedmadvacetiletý záložník.

Portugalci podle něj byli zřejmě o malinko lepší než Španělé. "Určitě tou přímočarostí byli asi nejlepší. Španělé hráli trochu jinak, drželi balon, netahali tolik na bránu. Portugalci jsou přímočařejší, chtějí si vytvářet šance a dávat góly. Ale jinak co se týče kontroly balonu, není moc rozdíl," dodal Souček.

Portugalsko - ČR A (9. 6. 2022)