15. 6. 2019

David Heidenreich vítězem italské Primavery s Atalantou

Mládežnický reprezentant David Heidenreich se dočkal s italským týmem Atalanta Bergamo fantastického úspěchu. Osmnáctiletý stoper přispěl k výhře 1:0 nad Interem Milán a celkovému prvenství v prestižní soutěži Primavera.

Kapitán české devatenáctky, které pomohl na jaře k postupu na evropský šampionát, nastoupil do finálového zápasu s Interem v základní sestavě jako jeden ze čtyř zahraničních hráčů, kteří nastoupili od úvodní minuty.

Vyrovnaný zápas nakonec rozhodl záložník z Gambie Ebrima Colley, jenž přišel na hřiště v 65. minutě. Rozhodující trefu zaznamenal sedm minut před koncem.

Primavera je od sezóny 2017/2018 rozdělena do dvou skupin. První ročník vyhrál právě Inter Milán, v sezóně 2018/2019 se raduje z prvenství Atalanta i s českým obráncem. Pro Atalantu se jedná o první celkové vítězství v této soutěži od sezóny 1997/1998.

David Heidenreich byl vyhlášen nejlepším českým dorostencem za rok 2018, v březnu jedním gólem v posledním zápase elitní fáze kvalifikace v zápase s Řeckem pomohl, jak k výhře 3:1, tak k postupu na závěrečný šampionát, jenž je na programu v červenci v Arménii a výběr trenéra Suchopárka se utká ve skupině s Francií, Irskem a Norskem.