15. 7. 2019

David Zima: Ať už šampionát vypukne

V reprezentaci do 19 let je nejvytíženějším hráčem, v dosavadních zápasech nasbíral nejvíce odehraných minut. Teď obránce David Zima vzhlíží k začínajícímu mistrovství Evropy v Arménii a věří, že český tým korunuje svoji dlouhou cestu úspěšným výsledkem.

A dnešní zahajovací zápas proti Francii? Pro olomouckého stopera především velká výzva. „Jsem rád, že jdeme hned ně. Patří samozřejmě k favoritům celého mistrovství a dokonale to prověří naše síly a schopnosti,“ uvedl Zima v rozhovoru pro www.fotbal.cz.

Vytáhlý blonďák patří k základním pilířům souboru trenéra Jana Suchopárka, ve středu obrany je vedle kapitána Davida Heidenreicha je důležitým článkem české sestavy.

Zima v uplynulé sezoně v juniorské Lize mistrů se Sigmou čelil Lyonu a teď vyhlíží další těžkou konfrontaci s francouzským fotbalem.

Po prohře 0:2 na klubové scéně Zima doufá v lepší „odvetu“. „S Lyonem to byla velmi dobrá zkušenost, tak teď třeba Francouze porazíme. Ale už s Lyonem jsme poznali, že rychlost a síla tamních hráčů je trochu jinde než v českých podmínkách,“ řekl Zima.

Netají, jak se na start malého Eura těší. „Jsme spolu i s tréninkovým kempem už přes týden, to čekání je strašně dlouhé. Trochu jsem vypadl ze zápasového rytmu a doufám, že do něj rychle naskočím zpátky. První zápas bude velmi důležitý, ale zase ne klíčový. Ze skupiny jdou dva týmy, což je jednodušší klíč než ve druhé fázi kvalifikace, kdy jsme museli uhrát první místo. Na semifinále tady máme určitě,“ věřil Zima.