7. 10. 2021

Debutant Žambůrek: Jsem rád, že jsem dostal důvěru

Po vleklém zranění se postupně dostal zpět do formy a vysloužil si pozvánku do národního týmu do 21 let. Záložník anglického Brentfordu Jan Žambůrek si hned při první příležitosti připsal při výhře v Kosovu premiéru v dresu "Lvíčat".

"Jsem moc rád, že jsem dostal důvěru od trenéra a nastoupil jsem k prvnímu zápasu za U21," uvedl po utkání při on-line setkání s novináři.

"Nebyl to jednoduchý zápas, věděli jsme, že mají rychlé hráče a budou hrozit z brejků. Věděli jsme také, že musíme zajistit obranu a možná i proto jsme si nevytvořili tolik šancí," pokračoval Žambůrek.

Ten má na svém kontě pětačtyřicet utkání v dresů národních týmů napříč kategoriemi U15 až U19. Nyní si připsal také premiéru v dresu reprezentace do 21 let.

U21: Třetí zápas, třetí výhra. Kosovo – Česko 0:1

"Nějakou nervozitu jsem cítil. Ale kluci mě přijali mezi sebe velmi dobře a jsem opravdu rád, že jsem mohl hrát. A jsem opravdu rád, že to vyšlo výsledkově," řekl po zápase záložník Brentfordu, za který odehrál v nedávné době zápasy za rezervu. I na jejich základě si vysloužil pozvánku do týmu, což potvrdil před říjnovým srazem i trenér Suchopárek. 

"Zase takový velký rozdíl to není. Sice to je označované jako přáteláky, ale hraje se to ve velkém tempu. Jiné to bylo asi hlavně jen v tom, že to byl premiérový zápas v dresu jednadvacítky, tím to bylo odlišné," reagoval na dotaz, zda mohlo hrát nějakou roli to, že je rezervní tým Brentfordu nehraje soutěžní utkání. 

Žambůrek nastoupil ve středu zálohy po boku kapitána Filipa Kaloče, jenž plnil více defenzivnějších úkolů a Žambůrek měl za úkol více tvořit hru. „S pár spoluhráči jsem se už znal a cítím se tu velmi dobře. Trenér po mně chtěl, abych byl hodně ve hře a tlačil se do rozehrávky, což se mi i dařilo," uvedl po utkání dvacetiletý fotbalista. 

Český výběr má za sebou úspěšný vstup do kvalifikace, když porazil kromě Kosova také Slovinsko a Albánii. "Byl to třetí zápas pro tento tým a náš herní styl se pořád nějak vyvíjí. Pozitivní je určitě třetí čisté konto, na tom můžeme stavět a věřím, že na to dokážeme navázat v domácím zápase. Oba už teď víme, co od sebe čekat. Myslím, že si budeme muset dát ještě větší pozor na jejich protiútoky a využít naše vlastní šance,“ dodal Žambůrek.

Druhý říjnový zápas odehraje český výběr do jednadvaceti let v Českých Budějovicích v úterý 12. října od 18:00. Informace o prodeji vstupenek najdete ZDE.

Kosovo U21 - ČR U21 (7. 10. 2021)