9. 10. 2019

Děkujeme! Čech, Plašil, Lafata a Kolář si ještě jednou vyslechnou potlesk

V minulých měsících ukončili aktivní kariéru, během které zanechali výraznou stopu i v české reprezentaci. Petr Čech, Jaroslav Plašil, David Lafata a Daniel Kolář dorazí na zápas kvalifikace o postup na mistrovství Evropy proti Anglii (pátek 11. října ve 20:45 v Sinobo Stadium), před kterým budou mít fanoušci možnost jim ještě jednou poděkovat za nezapomenutelné zážitky.

Fotbalová reprezentace i proto prosí fanoušky, kteří se na zápas chystají, aby byli na tribunách včas. Slavnostní ceremoniál totiž začne už ve 20:20. Tomu se přizpůsobí i aktivity ve fanzóně, kde program skončí už v 19:45, aby se všichni diváci stihli přesunout na svá místa na stadionu.

 „Zápas s Anglií je důstojnou příležitostí, jak ještě jednou těmto mimořádným hráčům poděkovat. Petr Čech, Jaroslav Plašil, David Lafata i Daniel Kolář svou účast potvrdili. Všichni čtyři za sebou mají úspěšné hráčské kariéry a byli také výraznými postavami české reprezentace. Poděkování si tak jistě zaslouží,“ uvedl tiskový mluvčí české reprezentace Petr Šedivý.

Speciální choreografii přes celou severní tribunu k této příležitosti chystá také oficiální Fanklub české fotbalové reprezentace.

Brankář Petr Čech vyhrál Ligu mistrů i Evropskou ligu, devětkrát se stal českým Fotbalistou roku, je mistrem Evropy do 21 let a bronzovým medailistou z EURO 2004, zúčastnil se mistrovství světa a čtyř evropských šampionátů, je rekordmanem v počtu odehraných zápasů za český národní tým (124 utkání).

Záložník Jaroslav Plašil je finalistou Ligy mistrů, bronzovým medailistou z EURO 2004, zúčastnil se mistrovství světa a čtyř evropských šampionátů a za reprezentaci odehrál 103 zápasů, ve kterých dal
7 gólů.

Útočník David Lafata je nejlepším střelcem v historii samostatné české ligy, dal 204 ligových gólů, je českým Fotbalistou roku 2014, mistrem české ligy, zúčastnil se dvou evropských šampionátů a za reprezentaci odehrál 41 zápasů, ve kterých dal 9 gólů.

Záložník Daniel Kolář je šestinásobným mistrem české ligy, dvojnásobným vítězem domácího poháru, zúčastnil se dvou mistrovství Evropy a za reprezentaci odehrál 29 zápasů, ve kterých dal 2 góly.

Vstupenky na zápas s Anglií jsou v prodeji na webu www.vstupenkyfotbal.cz.