19. 11. 2018

Devatenáctka jde na Chorvaty, věří si na postup z prvního místa

Reprezentace do 19 let v úterý v 17 hodin završí základní část kvalifikačního cyklu na mistrovství Evropy 2019 utkáním proti Chorvatsku. K postupu z vedoucí příčky stačí svěřencům Jana Suchopárka bod, nicméně sám trenér i jeho svěřenci myslí pouze na vítězství.

Postup do březnové fáze kvalifikace si zajistili už v sobotu, kdy si připsali výhru nad Makedonií a do úterního duelu proti Chorvatsku jdou hráči do 19 let s plným počtem bodů. Z týmu opadla tíha očekávání a vládne pozitivní atmosféra.

„Nálada i výkony postupně gradují a věřím, že to potvrdíme i v posledním utkání. Chceme vyhrát a myslím, že i sestava, která nastoupí, půjde do zápasu s odhodláním získat tři body,“ věří kouč Jan Suchopárek.

Ten musel vzít své svěřence na pondělní dopolední trénink v nedalekých Otrokovicích na umělou trávu, protože Zlínsko v noci pokryl sníh. Přípravu to ale nijak nenarušilo, a zatímco úterní soupeř z Chorvatska si vyzkoušel obtížnost přírodního terénu, Češi věří, že právě náročné podmínky by jim mohli hrát do karet.

„Myslíme si, že by nám to mohlo pomoct, protože takové podmínky jsou nám přece jen bližší,“ doufá kapitán devatenáctky David Heidenreich, který na trénincích po zpečetění postupu rozdával úsměvy a přispíval k pohodové atmosféře v týmu.

„Nálada je super, ale jak říká trenér – chceme postoupit z prvního místa, takže se musíme nadále maximálně soustředit,“ nabádá záložník Patrik Slaměna, který obléká barvy místního celku. Právě na zlínské Letné odehrají mládežníci poslední zápas úvodní části kvalifikace.

Bitva s Chorvatskem startuje v úterý v 17 hodin.