6. 7. 2019

Devatenáctka se sešla k soustředění před šampionátem v Arménii

Česká reprezentace do 19 let se sešla v sobotu večer v pražském sídle FAČR před odjezdem na soustředění do Horního Bezděkova, kde se tým trenéra Jana Suchopárka bude připravovat na odjezd do Arménie na EURO.

Soustředění v Horním Bezděkově potrvá do úterý 9. července, kdy zároveň v sídle asociace proběhne tisková konference s trenérem Suchopárkem a vybraným hráčem.

Devatenáctka v základní fázi kvalifikace porazila Lucembursko i Makedonii a remizovala s Chorvatskem. V elitní fázi sice na úvod skupiny podlehla 1:4 Anglii, následně ale porazila Dánsko a Řecko shodně 3:1 a mohla slavit postup.           

„Kvalifikováním se na závěrečným turnaje se nám povedlo něco, po čem jsme všichni toužili. Nyní je jen na nás, zda dokážeme ještě něco víc,“ řekl trenér týmu do 19 let Jan Suchopárek.

O dva dny později, 11. července, se tým vydá letecky do Arménie. V Jerevanu pak odehrají čeští reprezentanti zápasy v základní skupině proti Francii (15. 7.), Norsku (18. 7.) a Irsku (21. 7.).

 

„V kádru jsou tři změny, ale myslím, že kostra týmu zůstala konsolidovaná a věřím, že uspějeme. Někteří soupeři mají soustředění i o čtrnáct dní delší než my, ale dali jsme přednost přípravě v klubech a věřím, že hráči budou připraveni,“ uvedl trenér Suchopárek.

„Týmy, které nás čekají, měly v kvalifikaci výbornou bilanci. Kromě Norů se také tyto týmy účastnily šampionátu sedmnáctiletých, což se našemu týmu nepodařilo a dost se náš kádr obměni. Postup přes Anglii na šampionát byl šťastný, ale mohlo by nám to pomoct, co se týče sebevědomí,“ uvedl kouč.

Jedním z nominovaných je i brankář Manchesteru United Matěj Kovář.

„Odpočinul jsem si po sezóně doma ve společnosti rodiny a kamarádů. První července nám už začala příprava, takže jsem byl na úvod července zpět v Anglii. Teď se všichni budeme připravovat na EURO a věříme, že uspějeme,“ uvedl talentovaný brankář.

„Opticky může naše skupina vypadat lehčí, ale pořád je to nejlepších osm týmů Evropy, takže to nebude vůbec nic lehkého. Moc se na turnaj těšíme, protože to je vyvrcholení dlouhé cesty. Doufám, že na to budeme moc v dobrém vzpomínat,“ dodal Matěj.

Sraz U19 k soustředění a ME v Arménii