13. 7. 2019

Devatenáctka v horkém Jerevanu šetří síly na úvodní bitvu

Teploty znovu přesahující třicítku ve stínu a také drobná změna v týmovém programu. Reprezentační výběr do 19 let tráví druhý den v Arménii a před pondělním vstupem do evropského šampionátu už je naplno ponořený do turnajového režimu.

Krátce před vstupní bitvou s Francií je vzkaz směrem k hráčům jasný: co nejvíc šetřete silami. I proto trenéři v sobotu sáhli k úpravě programu.

„Původně jsme měli mít dva tréninky na hřišti, ale v pátek večer jsme se rozhodli pro změnu. Absolvovali jsme pouze ten dopolední a místo druhé podvečerní fáze na hřišti jsme dali přednost náhradnímu programu na hotelu. Hráči jdou do posilovny, s kondičním trenérem Michalem Hrubým si udělají stabilizační a kompenzační cvičení. Shodli jsme se, že trávit část odpoledne venku v horku na hřišti by asi teď nebylo optimálním řešením,“ vysvětloval hlavní kouč Jan Suchopárek.

Češi tak v sobotu dopoledne stejně jako v pátek vyrazili do rozsáhlého jerevanského komplexu Football Academy, který nabízí devět skvěle připravených tréninkových ploch a jeho centrem je také stadion, na němž odehrají skupinové zápasy proti Norsku a Irsku.

„Jsou tady fantastické podmínky a vynikající povrchy, které jsou momentálně lepší než doma v Čechách. Dobře se tady můžeme nachystat na turnaj. A navíc si v areálu můžeme osahat věci před našimi dvěma zápasy. Atmosféra turnaje na nás už dýchá,“ řekl útočník Tomáš Zlatohlávek.

Mladí reprezentanti v sobotu dopoledne na hřišti věnovali čas hlavně intervalovým hrám a pak především taktickým nácvikům i se zkouškou standardních situací, na nichž trenéři tolik lpí.

Kromě toho však hráčům často zdůrazňují, ať už veškerou koncentraci přesměrují k turnaji, který je za dveřmi.

„Potřebujeme, aby kluci měli dost energie a byli v hlavách adekvátně nachystaní. Všichni jsme sem přijeli za nějakým cílem a společně za ním půjdeme,“ prohlásil Suchopárek, jehož tým ještě v neděli ještě čeká poslední trénink před úvodním duelem s Francií.