29. 4. 2018

„Dnešní utkání ukázalo, že forma hráčů každým zápasem stoupá," hodnotil trenér Barák

Čeští reprezentanti do 15 let zvládli svůj duel v boji o umístění na turnaji Delle Nazioni v semifinálové skupině o 9.-12. místo proti Norsku skvěle. Svého soupeře přesvědčivě přehráli a nastříleli mu 4 góly.

Český tým se musel k zápasu proti seveřanům přesunout do slovinského Mirenu. Trenéři opět protočili sestavu tak, aby se do hry zapojili všichni hráči a mladí lvi od začátku ohrožovali branku soupeře. Práci měl ale i gólman David Ivanič, který jedním skvělým zákrokem v podstatě odstartoval kanonádu Čechů. Poté, co zneškodnil velkou šanci soupeře, začali naplno úřadovat ofenzivní tvůrci hry.

Skvěle fungovala součinnost krajních hráčů, po jejichž kombinaci dal první gól Kryštof Daněk. Za dalších 10 minut se trefil útočník Filip Vecheta a krátce po změně stran korunoval svůj výborný výkon Filip Uriča. V polovině druhé půle ještě po výborné české akci propadl míč do norské branky počtvrté a řadu dalších možností pak výběr trenérů Baráka a Vorlického nevyužil.

„Dnešní utkání ukázalo, že forma hráčů každým zápasem stoupá a byla cítit jejich uvolněnost a touha přehrávat soupeře. Skore 4:0 je pro Norsko myslím ještě přijatelné, protože kluci si vytvořili ještě další řadu gólových šancí. Dominovali nad soupeřem ve všech složkách a ve druhé poločase už to z jejich strany byla v podstatě exhibice. Rádi bychom hráče ocenili za velmi dobrou reprezentaci České republiky,“ vyjádřil spokojenost s průběhem utkání trenér Antonín Barák. Jeho výběr končil utkání v početním oslabení, když brankář Ivanič fauloval 12 minut před koncem útočníka soupeře.

Čeští reprezentanti se po dni volna utkají v úterý o konečné 9.místo na turnaji s Chorvatskem.