30. 6. 2021

Do tréninku se zapojili i Darida s Bořilem

Čeští fotbalisté ve středu před polednem trénovali v kompletním složení. Do přípravy týmu na pražském Strahově se zapojili i kapitán Vladimír Darida a levý obránce Jan Bořil, kteří měli v minulých dnech zdravotní problémy.

Darida kvůli blíže nespecifikovanému zranění nohy musel vynechat nedělní osmifinále v Budapešti proti Nizozemsku, které český tým nečekaně vyhrál 2:0. V zápase scházel i Bořil, jenž si odpykal trest za dvě žluté karty. Kvůli lehkému zranění v minulých dnech netrénoval.

"Jsme rádi, že se kluci zapojili, protože pro tu naši přípravu na zápas jsou to důležité postavy týmy. Jsme rádi, že jsou zase s námi v tréninku," řekl při on-line tiskové konferenci záložník Petr Ševčík.

Český celek měl v úterý volnější den. Dnes se vrátil do tréninku na Strahově, kde se během Eura připravuje. Reprezentanti mají kvůli omezením proti koronaviru po Evropě základnu v Praze a k utkáním šampionátu létají.

Tým už rozebíral na videu hru Dánska, které v osmifinále deklasovalo Wales 4:0. "Samozřejmě na každého soupeře se vždy připravujeme takticky trochu jinak. Zkoušeli jsme na tréninku, co by na Dány mohlo platit. Jsme nějaké minuty, možná i hodiny u videa. A zaměřujeme se na to, co by na ně mohlo platit," uvedl Ševčík.

Ve čtvrtek před polednem si ještě Češi zatrénují na Strahově a ve 14:30 odletí do Baku. Oproti předchozím zápasům zvolila reprezentace jinou společnost, do Ázerbájdžánu je dopraví britská charterová firma Titan Airways.

Svěřence trenéra Jaroslava Šilhavého čeká nejdelší cesta v rámci ME, ázerbájdžánská metropole je od Prahy vzdálena tři tisíce kilometrů. V pátek absolvují reprezentanti v Baku tradiční předzápasový trénink a v 18:00 SELČ rozehrají čtvrtfinále. V dějišti utkání je o dvě hodiny více.

ČR A - trénink (30. 6. 2021)