11. 11. 2022

Druhý zápas proti Rakousku patnáctka nezvládla

Reprezentace hráčů do patnácti let ve druhém utkání proti výběru Rakouska prohrála jednoznačně 2:5. Za český tým zaznamenali góly Křivánek a Tupec, za domácí Rakousko vstřelil všech pět branek Dominik Dobis.

První ze svých pěti branek vstřelil Dominik Dobis v 10. minutě hry, kdy zužitkoval přesný pas za českou obranu. Češi srovnali krok o osm minut později. Po ruce v pokutovém území proměnil penaltu Jan Křivánek a bylo to 1:1.

V dalším průběhu první půle dělal českému týmu největší problémy útočník Dobis, největší šanci ke skórování měl ale ve 28. minutě jeho spoluhráč Pokorny, který hlavou po rohovém kopu trefil břevno české brány.

Druhý poločas začal dalším gólem Dobise. Ten utekl české defenzivě a následně využil i podklouznutí brankáře – 2:1. Na tento gól dokázali svěřenci trenéra Karla Havlíčka ještě odpovědět. Po rohu se na malém vápně nejlépe zorientoval Leoš Tupec, který ve skrumáži dotlačil balon za brankáře.

Další průběh utkání ale patřil pouze rakouskému výběru, resp. útočníkovi Dominiku Dobisovi. Ten totiž postupně zaznamenal třetí, čtvrtý a pátý gól svého týmu a stal se tak jednoznačně nejvýraznější osobností zápasu.

Mezinárodní přípravné utkání

Rakousko U15 – Česko U15 5:2 (1:1)

Branky: 10., 44., 59., 76. a 79. Dobis – 18. Křivánek (pen.), 49. Tupec. Rozhodčí: Daubeck – Andric, Göschl. Diváci: 350.

Rakousko: Scharner – Ogunfojuri, Joksimovic, Pokorny, Kolloni, Fabian, Nachbar, Rahmani, Kolp, Moser, Dobis.

Česko: Franc - Syrovátka (50. Hrnčárek), Kostka, Tupec, Pech - Vaněk (40. Svoboda), Frolík (57. Magada), Kubů (57. Capka) - Novák (57. Potměšil), Klíma (57. Polák), Křivánek (68. Hruška).