23. 3. 2023

Důležité informace pro fanoušky před zápasem proti Polsku

Reprezentace odehraje v pátek 24. března ve Fortuna Areně v Praze důležitý zápas v rámci kvalifikace UEFA EURO 2024 proti Polsku. 

FAČR žádá fanoušky, aby přišli na stadion včas, a přináší proto tipy, jak si utkání co nejvíc užít. Připravený je bohatý program jak ve Fortuna Fanparku, tak přímo před zápasem na stadionu.

1) Vyprodáno. V den zápasu se vstupenky na pokladnách prodávat nebudou, neboť je zápas vyprodaný.

Upozorňujeme fanoušky na množící se podvody, a proto varujeme před nákupem lístků neoficiálními cestami. Může se jednat o falzifikáty nebo několikrát předprodané vstupenky. Nakupujícím proto hrozí, že se na stadion nedostanou.

2) Přijďte včas. Zápas začne ve 20:45. Prosíme fanoušky, aby k Fortuna Areně (domácí stadion SK Slavia Praha) dorazili s dostatečným časovým předstihem. A to nejenom ke stadionu, kde budou ve Fortuna Fanparku (otevřená 16:00 – 19:45) probíhat doprovodné akce, ale i na svá místa. Všichni diváci musí projít zevrubnou bezpečnostní prohlídkou.

Reprezentace proto připravila program také přímo na stadionu, který odstartuje už v 19:15. Na tribuně například bude DJ stage. Fanoušci mohou také podpořit tým už během rozcvičky, která začne přibližně hodinu před výkopem.

Fortuna Fanpark: reprezentace před Polskem rozdá dárky,
fanoušci mohou naplno využít Fankartu

3) Dětská vstupenka pouze pro děti. V předprodeji bylo možné pořídit dětské vstupenky za zvýhodněné ceny. Pokud by na tyto lístky chtěl zápas navštívit dospělý fanoušek, může si rozdíl v ceně dokoupit na pokladně u vstupu číslo 4, a získat tak běžnou vstupenku.

4) Využijte městskou hromadnou dopravu. Fortuna Arena stojí v husté městské zástavbě a při exponovaných zápasech v okolí stadionu kulminuje už tak vysoká hustota dopravy. Problémem bývá i nedostatek parkovacích míst. Prosíme proto diváky, aby před zápasem využili městskou hromadnou dopravu a auta odstavili na vzdálenějších parkovištích. Zvýší to komfort všech při cestě na stadion i po skončení zápasu. Doporučujeme přijet metrem do stanic Želivského nebo Strašnická a dojít do Edenu pěšky, případně využít vlakovou dopravu do zastávky Praha-Eden.

5) Nebezpečné předměty nechte doma. U vstupu na stadion budou probíhat zevrubné bezpečnostní prohlídky. Prosíme návštěvníky, aby respektovali návštěvní řád Fortuna Areny. Je zakázáno vnášet na stadion předměty, kterými by mohla být jakkoliv ohrožena bezpečnost. Zejména se jedná o zbraně, větší batohy nebo tašky, pyrotechniku, láhve nebo plechovky, laserová ukazovátka, profesionální fotoaparáty a podobně.

6) Respektujte pokyny pořadatelů. Prosíme diváky, aby respektovali pokyny pořadatelů, a to ve Fortuna Fanparku i přímo na stadionu, abychom si společně mohli užít výjimečný fotbalový zápas.