13. 10. 2020

Dva zápasy, dva góly. Šašinka expertem na Litvu

V prvním zápase gól a asistence, v druhém utkání vítězný gól. Útočník Ondřej Šašinka v kvalifikace ME U21 Litvu nešetřil a výrazně se podílel na zisku šesti bodů proti tomuto soupeři.

„Kdybych se vrátil k prvnímu zápasu s Litvou, tak jsem měl šťastnou asistenci a gól z penalty. Tentokrát jsem dal gól hlavou, díky kterému máme důležité tři body,“ uvedl Šašinka krátce po utkání v Litvě.

„Dlouho jsem čekal na vstřelený gól. A jsem moc rád, že to padlo v tak důležitém zápase, jako byl tento proti Litvě,“ pokračoval Šašinka.

U21: Důležitou výhru trefil Šašinka. Litva - ČR 0:1

Ten se trefil v září v poháru v dresu jeho Baníku Ostrava proti Frenštátu. V dresu reprezentace byl jeho dosavadním posledním gólem ale právě ten v prvním vzájemném utkání s Litvou v září 2019.

 

„Pamatuji si, že to kluci vykombinovali na levé straně, Pavel Bucha poslal hezký centr do vápna. Trochu jsem si počkal a odskočil od stoperů a ten krásný centr jsem snažil jen umístit. Myslím, že to byl pěkný gól po pěkné akci celého týmu,“ uvedl k vítězné brance útočník ostravského Baníku.

Ten nastoupil od úvodní minuty na hrotu útoku s Janem Matouškem. „Určitě mi to vyhovovalo, protože v předchozích utkáních nás bylo málo ve vápně a málo jsme to doplňovali. Myslím, že tentokrát to bylo mnohem lepší,“ řekl Šašinka.

Krejčí: Jsme rádi, že jsme stále ve hře o postup

„Na prohru ve Skotsku jsme zareagovali dobře a zvládli jsme těžký zápas. Musíme i v listopadu ukázat, jak jsme na tom týmově. Už jsme toho společně zvládli hodně a myslím, že se nám to povede znovu. Musíme tam nechat v Řecku všechno,“ má jasno Šašinka, jenž na závěr také ocenil brankáře Martina Jedličku, který v nastaveném čase chytil velkou šanci domácích.

„Musíme poděkovat i Jedlovi, na konci nás hodně podržel a vlastně zachránil vítězství. Ukázal, že pro nás je klíčovým hráčem a ukázal to ve chvíli, kdy jsme to strašně potřebovali.“

Litva U21 - ČR U21 (13. 10. 2020)

Strategie FAČR 2020-2024 bannery