28. 8. 2018

Dvacítka chce navázat na loňský Elite tournament

V minulé premiérové sezoně Elite tournament se zaskvěli celkovým třetím místem, před letošním pokračováním touží zopakovat podobný kousek. Reprezentace U20 netrpělivě vyhlíží další cenné zápasové zkušenosti se sedmi týmy z absolutní evropské špičky.

Tým trenéra Karla Krejčího odstartuje druhý ročník soutěže 7. září zápasem v Německu a o čtyři dny později doma v Příbrami přivítají Portugalsko. "Opět to bude nejlepší možná konfrontace. O síle Německa, které první Elite league vyhrálo, se nemá cenu bavit, to je absolutní špička. Portugalsko se zase bude opírat o kostru týmu, které v červenci vyhrálo Euro devatenáctek. Těžší zápasy jen tak nesehrajeme pro náš tým to bude nesmírně užitečná konfrontace," uvedl Krejčí.

Ten letos spoléhá na hráče narozené v roce 1998 a mladší, zbytek týmu doplňují hráči z bývalého výběru U19. "Budeme chtít navázat na dobré výsledky i projev z minulé sezony, kdy se nám v Elite league dařilo. Několik kluků od nás už nakouklo také do jednadvacítky a to je další cíl, který si klademe. Aby se od nás hráči posouvali stále směrem výš," přál si Krejčí.

Reprezentace U20 po zářijových zápasech v Německu a s Portugalskem v říjnu jede do Polska a hostí Anglii, v listopadu přivítá Švýcarsko a v březnu soutěž zakončí duely v Itálii a s Nizozemskem.

Nominaci U20 na úvodní zápasy Elite league v Německu a s Portugalskem najdete ZDE.