18. 5. 2016

Dvacítka vstoupila do turnaje v Toulonu výhrou nad Mali

Reprezentace do 20 let rozehrála úspěšně prestižní a silně obsazený turnaj v Toulonu. Gólem Fulneka zdolala Mali 1:0.

"Výsledkově je to pro nás vstup určitě nad očekávání, velice si toho ceníme," začal po cestě ze zápasu popisovat do telefonu šťastný trenér Pavel Hoftych. Jeho mužstvo před turnajem, na kterém startují pod hlavičkou reprezentace do 20 let i hráči starší, narození v roce 1993 a mladší, tedy vlastně to mohou být výběry do 23 let, nemělo mnoho času na seznámení. "Z toho pohledu to pro nás bylo velice těžké, protože jsme se sešli v pondělí a to jsme se viděli poprvé, takže jsme toho mnoho společně nenatrénovali," připomněl Hoftych. A tomu také uzpůsobil taktitku. "Bylo jasné, že Mali má technicky a rychlostně vybavené individuality, a že musíme hrát organizovaně a disciplinovaně. To se nám dařilo, předvedli jsme týmový výkon, hráči si plnili svoje role," pochvaloval si český kouč.

Zápas to byl vyrovnaný, každý ze soupeřů měl chvíli malinko navrch, rozhodla ho jediná gólová akce po brejku dvojice Lutonský - Fulnek dal druhý jmenovaný krásný gól. "Výhra v prvním zápase je důležitá, vítězný vstup do turnaje se samozřejmě počítá," zdůraznil Hoftych.

Ve druhém utkání čeká jeho mužstvo v pátek Mexiko, které přivezlo do Toulonu olympijský tým připravující se na hry v Riu. Ale Češi na něj chystají také jednu specialitku. "Bude s námi Jan Koller," usmívá se Hoftych a dodává: "Nejlepší střelec české reprezentační historie za námi přijede v pátek na hotel a pojede pak s námi autobusem na zápas, což je asi hodinu a půl dlouhá cesta. Bude s námi na zápase a pak i při zpáteční cestě a na hotelu, takže bude plnit roli takového dalšího patrona, čehož si samozřejmě velmi ceníme a pro kluky to jistě bude další velká motivace," těší se Pavel Hoftych.

Statistika zápasu

ČR "20" - Mali "20" 1:0 (0:0)

Gól: 63. Fulnek.
Sestava ČR: Vorel - Štěrba, Kaša, Stronati, Falta - Machuča, Fulnek (80. Buchvaldek), Tetour (57. Kodeš), Sýkora, Lutonský (65. Preisler) - Chorý (72. Pulkrab). Trenéři: Hoftych a Malura.