8. 10. 2015

Dvougólový náskok šestnáctce proti Slovensku nestačil

Reprezentace do 16 let ve druhém přípravném utkání se Slovenskem remizovala 2:2, když v posledních dvaadvaceti minutách ztratila dvougólové vedení.

Oproti prvnímu duelu v úterý na Slovensku byli čeští mladíci aktivnější. Během prvního poločasu si dokázali vytvořit několik brankových příležitostí, ale gól padl až z penalty ve 37. minutě po faulu na Hezoučkého, když skóroval Šilhán.

Druhý poločas byl vyrovnaný a šance si dokázaly vytvořit oba celky. V 55. minutě vstřelil druhý gól Česka Míka, když se prosadil hlavou po rohu Hezoučkého a zvýšil na 2:0.

Tempo hry po druhém gólu ale svěřenci Petra Janouška neudrželi a soupeř toho dokonale využil. Vytvořil si tlak a z něj dal dva góly. Nejprve nešťastným vlastním golem snížil Kaloč a pak neudržel střelu brankář Hruška. Ani několik rohových kopů po sobě a brankových příležitostí v samotném závěru na skóre nic nezměnilo.

"Obě utkání ukázala, že nás stojí spoustu sil gól dát, zato inkasujeme lacině, často zbytečně po vlastních hrubých chybách," poukázal na nejdůležitější poznatky z obou přípravných zápasů se Slovenskem trenér české reprezentace do 16 let Petr Janoušek.

Statistika zápasu

ČR "16" - Slovensko "16" 2:2 (1:0)

Góly: 
38. Šilhán – penalta, po faulu na Hezoučkého 1:0
55. Míka – hlavou po rohovém kopu Hezoučkého 2:0
58. vlastní Kaloč 2:1
62. Kadák 2:2 - střela z 25 metrů

Sestava ČR: 
Hruška – Finěk (53. Galus), Šíma, Míka, Janota – Šimáček, Slaměna (53. Adam) – Samko (65. Kováč), Pachlopník (25. Kaloč), Hezoučký – Šilhán (53. Píchal). Trenér Janoušek.
Sestava Slovenska:
Trnovský - Kučera, Čech, Slatinský (41. Bencz), Vajda (41. Strachan) - Pišoja, Mihálik (41. Potoma), Kadák - Saxa (52. Čerňanský), Dávidík (60. Haramia) , Martišiak